V. liga 10. kolo

Šport / Futbal / V. liga 10. kolo

Raslavice – Zámutov 1:0 (1:0)

Zámutov cestoval do Raslavíc s cieľom bodovať, ale v prvom polčase boli aktívnejší domáci. Hostia ešte nastrelenú žrď v 6. min. ako varovanie nebrali, preto po chybe v obrane a centri z ľavej strany inkasovali. Raslavičania si v ďalšom priebehu vypracovali niekoľko pološancí, no Mucha musel zasahovať iba v jednom prípade. Po zmene strán sa karta obrátila, hostia pridali v aktivite a súper sa začal obávať o výsledok. Najbližšie k vyrovnaniu mal Biž, ktorý svoju výbornú individuálnu akciu zakončil strelou do brvna a Bredovu delovku z 25 m zlikvidoval domáci brankár. Raslavice však tri body, aj s pomocou rozhodcu, nakoniec predsa len udržali.
ŽK: Biž, Breda, Vožný, Leškanič.
Zostava Zámutov: Mucha – Fejko (78. Kohút), Biž, Havrilčák, Béreš, Mir. Dzurovčin, Breda, Vožný, Leškanič, Jenčko, Varechaj.

Kendice – Hanušovce n/T 3:0 (0:0)
V obojstranne dobrom zápase priniesol prvý polčas vyrovnaný priebeh. Po zmene strán domáci svoje snaženie vystupňovali, čo im vynieslo aj gólovú odmenu. Hanušovce si tiež vypracovali niekoľko príležitostí, ktoré však nepremenili a keď sa dopustili niekoľkých chýb v defenzíve, súper ich vytrestal.
ŽK: Socha.
Zostava Hanušovce: Suchý – Lacko, Čabala (82. Rusnák), Gondžur, Matta, Horvát, Broniš (69. Pavol Lacko), Socha, Pavel Lacko (46. Kňašinský), Komár, Jabčanka.

Dlhé Klčovo – Pušovce 1:1 nedohrané
Domáci sa kvalitného súpera nezľakli, začali odvážne a po góle Tušima išli do vedenia. Na 2:0 mohol zvýšiť Samsely, ale sám pred brankárom prestrelil. V závere prvého polčasu nariadil hlavný rozhodca prísny pokutový kop v prospech hostí, ktorí ho premenili. Pri odchode do kabín došlo k strkanici a zápas bol predčasne ukončený.
Zostava Dlhé Klčovo: Kmec – Janok, Onduško, Tušim, Samsely, Kovalčin, Petričko, Paľuš, Homoľa, Babjak, Vasilko.

1. Pušovce 9 7 1 1 39:14 22
2. Štrba 10 7 1 2 23:14 22
3. Ľubotice 10 6 0 4 26:18 18
4. Raslavice 10 5 3 2 12:8 18
5. Kračúnovce 10 5 1 4 18:10 16
6. St. Ľubovňa 10 5 1 4 16:11 16
7. Radvaň 10 5 1 4 17:15 16