V. liga - 5. kolo

Šport / Futbal / V. liga - 5. kolo

Dl. Klčovo – Raslavice 1:2 (1:1)
Hoci domáci mali v prvom polčase prevahu, ako prvé udreli v 20. min. Raslavice. Dl. Klčovo zvýšilo svoju aktivitu, ale Homoľa mieril iba do nôh brankára hostí. Zaslúžené vyrovnanie prišlo po kombinačnej akcii v 44. min., kedy sa presadil Kovalčin. Po zmene strán boli lepším tímom hostia, ktorí svoju aktivitu zúročili na gól po hodine hry, keď sa stopér Kubánka dostal narážačkou k zakončeniu a rozhodol.
Gól: 44. Kovalčin – 20. Jusko, 60. Kubánka.
Zostava Dl. Klčovo: R. Janok – Homoľa, Samsely, Tušim, Babjak, J. Janok, Kovalčin, Paľuš, Vasilko, Odnuško, Lajčák. Striedali Arendáš, Tomáš.

Hanušovce – Pakostov 1:0 (0:0)
Domáci mali v priebehu celého zápasu prevahu a svoju väčšiu túžbu po víťazstve premenili na tri body v 75. min., kedy po centri Mattu rozhodol o osude duelu Matta.
Gól: 75. Komár.
Zostava Hanušovce: Suchý – Miček, J. Lacko, Dic, Verčimák, Gondžur, Matta, Horvát, Komár, Beňko, Knašinský. Striedali P. Lavko, Rusnák, Socha.

Zámutov – Kežmarok 4:2 (4:1)
Stretnutie začalo s meškaním 45 minút, pretože hostia pre poruchu autobusu pricestovali neskôr. Fakt, že súper pricestoval v oslabenej zostave, využili domáci predovšetkým v I. polčase, kedy už v 12. min. trafil krížnou strelou do čierneho Vožný a druhý presný zásah zaznamenal o desať minút. V 26. min. sa presadil Mir. Dzurovčin a v 33. min. ten istý hráč premenil pokutový kop nariadený za faul na Fejko, ktorého stiahol hosťujúci brankár. V posledných sekundách pred odchodom do šatní Kežmarok stihol korigovať na 4:1 a keď po zmene strán hostia trafili aj druhýkrát, zápas stratil na tempe a kvalite. Zámutov síce víťazstvo z rúk nepustil, ale výkonom po zmene strán svojich fanúšikov nepotešil.
Góly: Vožný 2, Mir. Dzurovčin 2 (1 z 11m).
Zostava Zámutov: Dudáš – Varechaj, Jenčko, Béreš, Mir. Dzurovčin, Biž, kohút, Havrilčák, Breda, Fejko, Vožný. Striedali Feri, Mich. Dzurovčin, Hrivňák.