Spektrum VRANOVSKÉ NOVINKY
Spektrum VRANOVSKÉ NOVINKY

M. Szabo: Súťažiaci si nemôže dovoliť podceniť žiadny stage

Správy / Ostatné / M. Szabo: Súťažiaci si nemôže dovoliť podceniť žiadny stage

M. Szabo: Súťažiaci si nemôže dovoliť podceniť žiadny stage
Aké sú môžnosti reklamy?

Airosoftový športový klub AŠK Vranov zorganizoval v sobotu v priestoroch Základnej školy Bernolákova preteky v praktickej streľbe Action Air IPSC s medzinárodnou účasťou, ktorých sa zúčastnilo 40 strelcov zo Slovenska, Poľska a Česka.

Pre AŠK Vranov to boli tohto roku tretie preteky. V marci sa predstavili v Bratislave a v júni vo Varšave, kde podľa slov predsedu klubu Miroslava Szaba získali cenné skúsenosti pri organizácií podujatí tohto rangu. Keďže Poliaci nastavili latku vybudovanými stagemi (terče, zábrany, prekážky) vysoko, Vranovčania ju v žiadnom prípade podliezť nechceli a pripravili súťaž zodpovedajúcu medzinárodným štandardom. „Vždy je rozdiel nakresliť si stage doma a potom ho vidieť postavený v reálnom priestore. Náročnosť jednotlivých stageov sa nám zdala jednoduchá, preto sme ich ešte na mieste prerobili. Zvolili sme filozofiu s postupnou obtiažnosťou s tým, že posledné dva boli naozaj ťažké a strelcov viac ako slušne preverili. Zároveň sme získali vďaka rôznym postrehom nové skúsenosti. Dôležité je totiž pripraviť stage tak, aby mali všetci rovnaké podmienky, ktoré sú závislé na takých detailoch ako je výška pretekára či to, že je pravák alebo ľavák,“ vysvetľoval M. Szabo, ktorý si s ostatnými členmi AŠK vyslúžil pochvalu za materiálne a technicky veľmi dobre zvládnutú súťaž.

Praktická streľba IPSC je moderné a dynamicky sa rozvíjajúce športové odvetvie, ktoré v sebe spája prvky športu a použitia zbraní v reálnych situáciách. Jej airsoftová verzia vo Vranove potvrdila, že ide o atraktívnu disciplínu. V tejto súvislosti pripomenieme, že sa strieľa na kovové alebo papierové terče, pričom ani jeden z nich nesmie pripomínať siluetu človeka. „Súťažiaci si nemôže dovoliť zľahčiť žiadny stage bez ohľadu na to, či má pred sebou 32 alebo iba 10 rán. Práve pri menšom počte rán sa stáva, že strelec podcení situáciu a tieto body mu môžu v závere chýbať. Tí, ktorí sa venujú ostrej streľbe, občas airsoft nedoceňujú, no každý kto si ho vyskúšal uznal, že dôraz na taktiku a celková atmosféra sú totožné,“ zdôraznil M. Szabo.

Členovia AŠK Vranov sa na domácej pôde v prvom rade sústredili na organizáciu a možnosť zasúťažiť si prijali ako bonus. Najlepšie z našich skončil na 2. mieste v kategórii štandard – junior Peter Murín. „Osobne som od posledných pretekov vo Varšave netrénoval, lebo popri iných akciách, ktoré sme v meste organizovali, som sa sústreďoval na tieto domáce preteky. Ako povedal kolega, my sme si urobili žatvu v Poľsku a Poliaci u nás. Hoci sme pôvodne súťažiť nechceli, podobných akcií na Slovensku veľa nie je, preto sme sa nakoniec rozhodli, že sa postavíme na štart aj my. Bolo to síce náročné, ale som rád, že sme si vyskúšali práve streľbu pod tlakom ostatných povinností a po pár dňoch príprav i poriadne unavení,“ dodal s úsmevom M. Szabo, ktorý v kategórii OPEN – Regular obsadil 7. miesto.

AŠK Vranov patrí od svojho založenia vo februári 2010 medzi veľmi aktívne kluby. Jeho členovia zrekonštruovali na vlastné náklady budovu v areáli bývalého ACHP v Čemernom, spolupodieľali sa na viacerých akciách v meste a zorganizovali dve súťaže. „Viacerí slovenskí špičkoví strelci dali v sobotu prednosť pretekom v ostrej streľbe a tréningom na majstrovstvá Európy v Portugalsku, ale v zime by sme radi zorganizovali ďalšiu súťaž, kde chceme pozvať aj slovenských reprezentantov. Ďalšou výzvou je založenie Slovensko - Poľsko - Českej airsoftovej ligy. S touto myšlienkou prišli poľskí partneri a pokiaľ by sa ujala, budeme hľadať možnosti, ako sa stať jej súčasťou,“ načrtol plány M. Szabo.

Pri vytváraní podmienok pre rozvoj tohto streleckého športu sa podieľa nejedna organizácia mesta Vranova nad Topľou. Aj pri týchto pretekoch tomu nebolo inak. „Veľmi pekne by som sa chcel v mene nášho klubu za ústretovosť poďakovať primátorovi mesta Vranova n/T. Ing. Jánovi Raganovi, riaditeľke CVČ vo Vranove n/T. Ing. Anne Marcinčinovej, riaditeľovi ZŠ Bernoláková Mgr. Marekovi Cerulovi a v neposlednom rade poslancovi mesta Vranova n/T. Ing. Jánovi Lapčákovi. Partnerom Š-autoservis a LPH Vranov n/T., s.r.o. patrí vďaka za materiálnu a finančnú podporu. Veríme, že nám zachováte priazeň aj pri organizovaní ďalšieho ročníka medzinárodných streleckých pretekov,“ poďakoval sa M. Szabo.

M. Szabo: Súťažiaci si nemôže dovoliť podceniť žiadny stage

Správy / Ostatné / M. Szabo: Súťažiaci si nemôže dovoliť podceniť žiadny stage

M. Szabo: Súťažiaci si nemôže dovoliť podceniť žiadny stage
Aké sú môžnosti reklamy?

Airosoftový športový klub AŠK Vranov zorganizoval v sobotu v priestoroch Základnej školy Bernolákova preteky v praktickej streľbe Action Air IPSC s medzinárodnou účasťou, ktorých sa zúčastnilo 40 strelcov zo Slovenska, Poľska a Česka.

Pre AŠK Vranov to boli tohto roku tretie preteky. V marci sa predstavili v Bratislave a v júni vo Varšave, kde podľa slov predsedu klubu Miroslava Szaba získali cenné skúsenosti pri organizácií podujatí tohto rangu. Keďže Poliaci nastavili latku vybudovanými stagemi (terče, zábrany, prekážky) vysoko, Vranovčania ju v žiadnom prípade podliezť nechceli a pripravili súťaž zodpovedajúcu medzinárodným štandardom. „Vždy je rozdiel nakresliť si stage doma a potom ho vidieť postavený v reálnom priestore. Náročnosť jednotlivých stageov sa nám zdala jednoduchá, preto sme ich ešte na mieste prerobili. Zvolili sme filozofiu s postupnou obtiažnosťou s tým, že posledné dva boli naozaj ťažké a strelcov viac ako slušne preverili. Zároveň sme získali vďaka rôznym postrehom nové skúsenosti. Dôležité je totiž pripraviť stage tak, aby mali všetci rovnaké podmienky, ktoré sú závislé na takých detailoch ako je výška pretekára či to, že je pravák alebo ľavák,“ vysvetľoval M. Szabo, ktorý si s ostatnými členmi AŠK vyslúžil pochvalu za materiálne a technicky veľmi dobre zvládnutú súťaž.

Praktická streľba IPSC je moderné a dynamicky sa rozvíjajúce športové odvetvie, ktoré v sebe spája prvky športu a použitia zbraní v reálnych situáciách. Jej airsoftová verzia vo Vranove potvrdila, že ide o atraktívnu disciplínu. V tejto súvislosti pripomenieme, že sa strieľa na kovové alebo papierové terče, pričom ani jeden z nich nesmie pripomínať siluetu človeka. „Súťažiaci si nemôže dovoliť zľahčiť žiadny stage bez ohľadu na to, či má pred sebou 32 alebo iba 10 rán. Práve pri menšom počte rán sa stáva, že strelec podcení situáciu a tieto body mu môžu v závere chýbať. Tí, ktorí sa venujú ostrej streľbe, občas airsoft nedoceňujú, no každý kto si ho vyskúšal uznal, že dôraz na taktiku a celková atmosféra sú totožné,“ zdôraznil M. Szabo.

Členovia AŠK Vranov sa na domácej pôde v prvom rade sústredili na organizáciu a možnosť zasúťažiť si prijali ako bonus. Najlepšie z našich skončil na 2. mieste v kategórii štandard – junior Peter Murín. „Osobne som od posledných pretekov vo Varšave netrénoval, lebo popri iných akciách, ktoré sme v meste organizovali, som sa sústreďoval na tieto domáce preteky. Ako povedal kolega, my sme si urobili žatvu v Poľsku a Poliaci u nás. Hoci sme pôvodne súťažiť nechceli, podobných akcií na Slovensku veľa nie je, preto sme sa nakoniec rozhodli, že sa postavíme na štart aj my. Bolo to síce náročné, ale som rád, že sme si vyskúšali práve streľbu pod tlakom ostatných povinností a po pár dňoch príprav i poriadne unavení,“ dodal s úsmevom M. Szabo, ktorý v kategórii OPEN – Regular obsadil 7. miesto.

AŠK Vranov patrí od svojho založenia vo februári 2010 medzi veľmi aktívne kluby. Jeho členovia zrekonštruovali na vlastné náklady budovu v areáli bývalého ACHP v Čemernom, spolupodieľali sa na viacerých akciách v meste a zorganizovali dve súťaže. „Viacerí slovenskí špičkoví strelci dali v sobotu prednosť pretekom v ostrej streľbe a tréningom na majstrovstvá Európy v Portugalsku, ale v zime by sme radi zorganizovali ďalšiu súťaž, kde chceme pozvať aj slovenských reprezentantov. Ďalšou výzvou je založenie Slovensko - Poľsko - Českej airsoftovej ligy. S touto myšlienkou prišli poľskí partneri a pokiaľ by sa ujala, budeme hľadať možnosti, ako sa stať jej súčasťou,“ načrtol plány M. Szabo.

Pri vytváraní podmienok pre rozvoj tohto streleckého športu sa podieľa nejedna organizácia mesta Vranova nad Topľou. Aj pri týchto pretekoch tomu nebolo inak. „Veľmi pekne by som sa chcel v mene nášho klubu za ústretovosť poďakovať primátorovi mesta Vranova n/T. Ing. Jánovi Raganovi, riaditeľke CVČ vo Vranove n/T. Ing. Anne Marcinčinovej, riaditeľovi ZŠ Bernoláková Mgr. Marekovi Cerulovi a v neposlednom rade poslancovi mesta Vranova n/T. Ing. Jánovi Lapčákovi. Partnerom Š-autoservis a LPH Vranov n/T., s.r.o. patrí vďaka za materiálnu a finančnú podporu. Veríme, že nám zachováte priazeň aj pri organizovaní ďalšieho ročníka medzinárodných streleckých pretekov,“ poďakoval sa M. Szabo.

×

ZNAČKY: Vranovské NOVINKY SPEKTRUM Stropkov Vranov Týždenník Noviny Zaujímavosti Občan Šport Kultúra Pohotovosť

Realizácia © 2019 GRAND STUDIO, s.r.o. - tvorba propagačnej grafiky a webových stránok