Spektrum VRANOVSKÉ NOVINKY
Spektrum VRANOVSKÉ NOVINKY

V Čaklove a Sedliskách strhával vietor strechy

Správy / Obce / V Čaklove a Sedliskách strhával vietor strechy

V Čaklove a Sedliskách strhával vietor strechy

Krátka, ale intenzívna búrka, ktorá sa okresom Vranov prehnala vo štvrtok popoludní si svoju najväčšiu daň vybrala v Čaklove a Sedliskách, kde za obeť silnému nárazovému vetru padli strechy budov.

V Čaklove strhol vietor strechy na dvoch rodinných domoch. Zároveň poškodil elektrické vedenie, polámal niekoľko desiatok stromov a tiež zhodil z hniezda štyri bocianie mláďatá, ktoré pád neprežili. Pri odstraňovaní škôd pomáhalo 60 občanov na VPP a hasiči. „Vo štvrtok sme odstraňovali škody do neskorých hodín a v piatok sme v prácach pokračovali. Rodinné domy sme prikryli plachtami a v tejto súvislosti sme požiadali firmu, ktorá stavia strechy, aby ak to bude možné, opravila najskôr havarijné stavy v našej obci,“ uviedol starosta Čaklova Andrej Dragula, ktorý ocenil spolupatričnosť a ochotu občanov pri odstraňovaní následkov škôd. Pripomenieme, že naposledy sa búrka s podobnou silou prehnala obcou v roku 1995, kedy v krátkom čase zničila rodinným domom dve strechy.

Nepríjemné chvíle zažili aj v Sedliskách, pretože strecha budovy bývalej ZŠ nevydržala nápor vetra a taktiež bola zhodená na zem. Nebezpečnú situáciu znásobil fakt, že jej časť padla do záhrady susedného pozemku, ale k zraneniu osôb, našťastie, nedošlo. „Objekt momentálne pripravujeme na rekonštrukciu, lebo v ňom chceme vybudovať desať nájomných bytov s termínom ukončenia výstavby v novembri 2013. Zhodená strecha nám teda urobila škrt cez rozpočet. Projekt budeme musieť prehodnotiť, ale definitívna výška škôd bude známa až v pondelok, kedy k nám prídu zástupcovia realizačnej firmy a vyčíslia náklady na opravu,“ vysvetľoval starosta Sedlísk Jozef Dobrocký.

V Čaklove a Sedliskách strhával vietor strechy

Správy / Obce / V Čaklove a Sedliskách strhával vietor strechy

V Čaklove a Sedliskách strhával vietor strechy

Krátka, ale intenzívna búrka, ktorá sa okresom Vranov prehnala vo štvrtok popoludní si svoju najväčšiu daň vybrala v Čaklove a Sedliskách, kde za obeť silnému nárazovému vetru padli strechy budov.

V Čaklove strhol vietor strechy na dvoch rodinných domoch. Zároveň poškodil elektrické vedenie, polámal niekoľko desiatok stromov a tiež zhodil z hniezda štyri bocianie mláďatá, ktoré pád neprežili. Pri odstraňovaní škôd pomáhalo 60 občanov na VPP a hasiči. „Vo štvrtok sme odstraňovali škody do neskorých hodín a v piatok sme v prácach pokračovali. Rodinné domy sme prikryli plachtami a v tejto súvislosti sme požiadali firmu, ktorá stavia strechy, aby ak to bude možné, opravila najskôr havarijné stavy v našej obci,“ uviedol starosta Čaklova Andrej Dragula, ktorý ocenil spolupatričnosť a ochotu občanov pri odstraňovaní následkov škôd. Pripomenieme, že naposledy sa búrka s podobnou silou prehnala obcou v roku 1995, kedy v krátkom čase zničila rodinným domom dve strechy.

Nepríjemné chvíle zažili aj v Sedliskách, pretože strecha budovy bývalej ZŠ nevydržala nápor vetra a taktiež bola zhodená na zem. Nebezpečnú situáciu znásobil fakt, že jej časť padla do záhrady susedného pozemku, ale k zraneniu osôb, našťastie, nedošlo. „Objekt momentálne pripravujeme na rekonštrukciu, lebo v ňom chceme vybudovať desať nájomných bytov s termínom ukončenia výstavby v novembri 2013. Zhodená strecha nám teda urobila škrt cez rozpočet. Projekt budeme musieť prehodnotiť, ale definitívna výška škôd bude známa až v pondelok, kedy k nám prídu zástupcovia realizačnej firmy a vyčíslia náklady na opravu,“ vysvetľoval starosta Sedlísk Jozef Dobrocký.

×

ZNAČKY: Vranovské NOVINKY SPEKTRUM Stropkov Vranov Týždenník Noviny Zaujímavosti Občan Šport Kultúra Pohotovosť

Realizácia © 2019 GRAND STUDIO, s.r.o. - tvorba propagačnej grafiky a webových stránok