Vranov – Lipany 2:0 (1:0)

Šport / Futbal / Vranov – Lipany 2:0 (1:0)

Aké sú môžnosti reklamy?

Iniciatívnejším dojmom pôsobili v úvode Lipany, ale prízemná Štefčákova strela Makóovi problémy nenarobila. Od druhej desaťminútovky však začali naznačovať spôsob, akým sa budú chcieť presadiť, aj domáci a v tomto smere platila na súpera predovšetkým spolupráca dvojice Šamo – Kulich. V 12. min. si obidvaja narazili v strede poľa loptu, no Kulich sa namiesto strely rozhodol pre prihrávku Hamuľákovi, čo obrana Lipian prečítala. O desať minút našiel priestor v strede obrany hostí Šamo a do samostatného nájazdu vysunul Kulicha. Stredopoliara MFK tesne pred pokutovým území nedovolene zastavil Janič, ktorý predčasne putoval pod sprchy. V 26. min. pálil z priameho kopu do múru Paluba. Vzápätí sa tento kremenitý obranca oprel aj do odrazenej lopty a Talian ju musel bravúrou vytlačiť nad brvno. Skóre sa prvýkrát menilo v 36. min., kedy v rohu šestnástky zahájil manévre Šamo a po faule Kovalíka ukázal rozhodca Kozák na biely bod. Loptu si postavil Adam a s prehľadom ju poslal pod brvno. Bodku za prvým polčasom dal Šamo, ktorý sa z uhla snažil prekvapiť gólmana Lipian, no jeho strela skončila na bočnej sieti. V úvode druhého polčase hýril aktivitou predovšetkým Kulich a po jeho akcii v 55. min. pridal druhý presný zásah Vranova Hamuľák. V ďalšom priebehu sa hra otvorila a hoci viaceré kontry mali nebezpečný nádych, obidvaja brankári bezprostredne zasahovať nemuseli. Lipany mali najbližšie k najväčšej šanci v zápase v závere, kedy si Paluba pri obrannom zákroku stehnom dvakrát nadhodil loptu, ktorá sa dotkla jeho ruky, no hlavný arbiter to ako prehrešok proti pravidlám neposúdil.

Góly: 36. Adam z 11m, 55. Hamuľák.
ŽK: 71. Turcovský, 80. Novák, 90. Hamuľák – 13. Ševčovič, 40. Zjemba, 70. Drobňák, 76. Angelovič. ČK: 22. Janič.
Pred 500 divákmi rozhodoval Kozák.
Zostava Vranov: Makó – Paluba, Novák, Magáč, Hatok, Kulich (86. Dvorjak), Stanislavský (78. Sopko), Šamo, Turcovský, Adam, Hamuľák (90. Molek). Tréner J. Lehocký.
Zostava Lipany: Talian – Janič, Zjemba, Angelovič, Ševčovič, Pončák (72. Hovanec), Kovalík, Drobňák Hudy, Vranko, Štefčák (60. Sekerák). Tréner S. Varga.

Ostatné výsledky: FK Poprad - MŠK Námestovo 2:0 (1:0), MFK Vranov nad Topľou - ŠK Odeva Lipany 2:0 (1:0), MFK Lokomotíva Zvolen - TJ Baník Ružiná 1:1 (0:0), Partizán Bardejov - TJ Sokol Dolná Ždaňa 5:0 (3:0), 1. FC Tatran Prešov juniori - MFK Goral Stará Ľubovňa 4:0 (2:0), MFK Košice „B“ - Slavoj Trebišov 1:0 (0:0), FC Lokomotíva Košice - Dukla Banská Bystrica „B“ 3:0 (2:0), ŠK Kremnička - FK Spišská Nová Ves 0:1 (0:0).