Spektrum VRANOVSKÉ NOVINKY
Spektrum VRANOVSKÉ NOVINKY

Na Rusnácky ples kupujú hostia lístky už 1. októbra

Kultúra / Ostatné / Na Rusnácky ples kupujú hostia lístky už 1. októbra

 Na Rusnácky ples kupujú hostia lístky už 1. októbra
Aké sú môžnosti reklamy?

Pred dvanástimi rokmi sa traja rodáci z Ruskej Poruby Milan Bačovčin, Michal Blaško a Ladislav Bľacha rozhodli, že vo Vranove zorganizujú Rusnácky ples. K spontánnej myšlienke ich doviedla vízia spoločnej oslavy Silvestra s manželkami a priateľmi v zmysle rusínskych tradícií a zvykov po vzore akcií v Humennom, Prešove, či Košiciach. Hoci v ich prvých plánoch figurovala skromne malá miestnosť, alebo salónik, nakoniec sa rozhodli pre vranovskú Piváreň. O tom, že tento krok sa ukázal ako správny, dokázala prítomnosť 94 hostí, ktorí sa stretli za stolmi a na parkete. „Keď sme rozmýšľali nad priestorom, kde akciu usporiadať, povedali sme si – Prečo to robiť v malom? Hoci sme sa pre ples rozhodli na poslednú chvíľu, v Pivárni nám vyšli v ústrety a záujem ľudí nás veľmi milo prekvapil. Zároveň nás atmosféra na prvom ročníku motivovala k tomu, aby sme v jeho organizovaní pokračovali,“ zaspomínal si M. Bačovčin.

Príbeh Rusnáckeho plesu vo Vranove pokračoval ako v známom románe o troch mušketieroch od Alexandra Dumasa, pretože k trom rodákom z Ruskej Poruby sa neskôr pridal Michal Gorun z Vyšného Mirošova. Chýr o výbornej zábave a štedrých stoloch s tradičnými rusínskymi vianočnými jedlami, ako mačanka a tatarčané pirohy, sa rozniesol rýchlosťou svetla. Po šiestich ročníkoch presťahovali ples jeho organizátori z kapacitných dôvodov do zariadenia Oáza a pri méte 180 hostí sa nakoniec presunuli do Základnej školy Lúčna. Dodáme, že v sobotu sa v jej priestoroch zabávalo 103 párov. „Možno by prišlo aj viac ľudí, ale nerobíme si žiadnu reklamu v médiách. Raz za päť rokov sa pripomenieme malým oznamom, ale inak žiadne promo naozaj neriešime. Tento rok mi prvý pár volal už 1. októbra, či ešte máme voľné lístky. Samozrejme, neboli ani vytlačené, ale bol to pre mňa signál, že asi už je najvyšší čas začať s predajom,“ usmieval sa L. Bľacha.

O pevnom mieste Rusnáckeho plesu v plesovej sezóne vo Vranove niet pochýb, čo potvrdil aj dvanásty ročník. Nielen dobroty z rusínskej kuchyne doplnené o pečené bravčové stehná a napaprikovaný ovarový bôčik s klasickými prílohami, ako feferón a horčica, ale najväčšie ovácie si v prvom rade zaslúži uvoľnená nálada, ktorú vyšperkovala výborná kapela Signál. Parket neostával ani chvíľu prázdny a atmosféra gradovala každou sekundou, každým tónom, refrénom... Parádna zábava vydržala do skorých ranných hodín, preto sme radi, že v mene organizátorov môžeme všetkých hostí Rusnáckeho plesu pozvať aj o rok. Termín? 12. január 2013. „Už naše deti sa bavia o tom, že len čakajú, kedy budú môcť prebrať po nás organizátorské žezlo. Atmosféra plesu nadchla aj ich, ľudia majú stále väčší a väčší záujem, výborne sa bavia, parket je stále plný... Sme radi, že naša spontánna myšlienka spred dvanástich rokov sa takto ujala, a preto si prajem iba to, aby sme sa v zdraví stretli tiež takto o rok,“ dodal na záver Ľ. Bľacha.

Na Rusnácky ples kupujú hostia lístky už 1. októbra

Kultúra / Ostatné / Na Rusnácky ples kupujú hostia lístky už 1. októbra

 Na Rusnácky ples kupujú hostia lístky už 1. októbra
Aké sú môžnosti reklamy?

Pred dvanástimi rokmi sa traja rodáci z Ruskej Poruby Milan Bačovčin, Michal Blaško a Ladislav Bľacha rozhodli, že vo Vranove zorganizujú Rusnácky ples. K spontánnej myšlienke ich doviedla vízia spoločnej oslavy Silvestra s manželkami a priateľmi v zmysle rusínskych tradícií a zvykov po vzore akcií v Humennom, Prešove, či Košiciach. Hoci v ich prvých plánoch figurovala skromne malá miestnosť, alebo salónik, nakoniec sa rozhodli pre vranovskú Piváreň. O tom, že tento krok sa ukázal ako správny, dokázala prítomnosť 94 hostí, ktorí sa stretli za stolmi a na parkete. „Keď sme rozmýšľali nad priestorom, kde akciu usporiadať, povedali sme si – Prečo to robiť v malom? Hoci sme sa pre ples rozhodli na poslednú chvíľu, v Pivárni nám vyšli v ústrety a záujem ľudí nás veľmi milo prekvapil. Zároveň nás atmosféra na prvom ročníku motivovala k tomu, aby sme v jeho organizovaní pokračovali,“ zaspomínal si M. Bačovčin.

Príbeh Rusnáckeho plesu vo Vranove pokračoval ako v známom románe o troch mušketieroch od Alexandra Dumasa, pretože k trom rodákom z Ruskej Poruby sa neskôr pridal Michal Gorun z Vyšného Mirošova. Chýr o výbornej zábave a štedrých stoloch s tradičnými rusínskymi vianočnými jedlami, ako mačanka a tatarčané pirohy, sa rozniesol rýchlosťou svetla. Po šiestich ročníkoch presťahovali ples jeho organizátori z kapacitných dôvodov do zariadenia Oáza a pri méte 180 hostí sa nakoniec presunuli do Základnej školy Lúčna. Dodáme, že v sobotu sa v jej priestoroch zabávalo 103 párov. „Možno by prišlo aj viac ľudí, ale nerobíme si žiadnu reklamu v médiách. Raz za päť rokov sa pripomenieme malým oznamom, ale inak žiadne promo naozaj neriešime. Tento rok mi prvý pár volal už 1. októbra, či ešte máme voľné lístky. Samozrejme, neboli ani vytlačené, ale bol to pre mňa signál, že asi už je najvyšší čas začať s predajom,“ usmieval sa L. Bľacha.

O pevnom mieste Rusnáckeho plesu v plesovej sezóne vo Vranove niet pochýb, čo potvrdil aj dvanásty ročník. Nielen dobroty z rusínskej kuchyne doplnené o pečené bravčové stehná a napaprikovaný ovarový bôčik s klasickými prílohami, ako feferón a horčica, ale najväčšie ovácie si v prvom rade zaslúži uvoľnená nálada, ktorú vyšperkovala výborná kapela Signál. Parket neostával ani chvíľu prázdny a atmosféra gradovala každou sekundou, každým tónom, refrénom... Parádna zábava vydržala do skorých ranných hodín, preto sme radi, že v mene organizátorov môžeme všetkých hostí Rusnáckeho plesu pozvať aj o rok. Termín? 12. január 2013. „Už naše deti sa bavia o tom, že len čakajú, kedy budú môcť prebrať po nás organizátorské žezlo. Atmosféra plesu nadchla aj ich, ľudia majú stále väčší a väčší záujem, výborne sa bavia, parket je stále plný... Sme radi, že naša spontánna myšlienka spred dvanástich rokov sa takto ujala, a preto si prajem iba to, aby sme sa v zdraví stretli tiež takto o rok,“ dodal na záver Ľ. Bľacha.

×

ZNAČKY: Vranovské NOVINKY SPEKTRUM Stropkov Vranov Týždenník Noviny Zaujímavosti Občan Šport Kultúra Pohotovosť

Realizácia © 2019 GRAND STUDIO, s.r.o. - tvorba propagačnej grafiky a webových stránok