Spektrum VRANOVSKÉ NOVINKY
Spektrum VRANOVSKÉ NOVINKY

Slováci si pred svetovým šampionátom urobili chuť na Chorvátoch

Šport / Ďalšie športy / Slováci si pred svetovým šampionátom urobili chuť na Chorvátoch

Aké sú môžnosti reklamy?

Slovenskí boxeri sústreďujúci svojou aktuálnu pozornosť na septembrové Majstrovstvá sveta v Baku, ktoré budú zároveň prvou časťou kvalifikácie na Olympijské hry 2012 v Londýne, sa pred poslednou fázou prípravy predstavili vo Vranove v priateľskom stretnutí proti Chorvátsku. Priebeh duelu poznačil fakt, že hostia neobsadili dohodnutých desať váhových kategórii, ale pricestovali iba so siedmimi reprezentantmi. Keďže tri zápasy sa museli skončiť kontumačne, aj tento fakt sa podpísal pod naše víťazstvo 12:8. „Všetci Chorváti, ktorí nastúpili, sa predstavia na MS. Ponuka boxovať s nimi bola pre nás veľmi dobrou príležitosťou konfrontovať sa s medzinárodne skúsenejšími boxermi a preto sme ju privítali. Niekto zaboxoval lepšie, niekto horšie, ale každý z našich dal do zápasu všetko. Som rád, že T. Vaňo a S. Dirnfeld opäť potvrdili, že bez problémov dokážu zdolať kvalitných súperov, čo je do budúcnosti určite prísľubom,“ hodnotil reprezentačný tréner Slovenska Pavol Hlavačka.

V ringu sa predstavili aj boxeri z reprezentačnej časti Východ – R. Estočin, M. Zupko, T. Hrabovecký, ktorých viedli Marián Smolák a Marián Smolák ml. „Tento zápas bol pred nás previerkou a sebakriticky si musíme priznať, že nie všetci si nomináciu zaslúžia. Jediný, kto boxoval bez chýb, bol T. Vaňo. Za náš klub môžem povedať, že máme ambíciu pôsobiť v českej extralige, pričom čakáme na súhlas z Prahy. Pre našich mladých boxerov by to bola výborná možnosť zbierať skúsenosti v ťažkých zápasoch s kvalitnými zahraničnými  súpermi,“ uviedol slovenský reprezentačný kouč pre časť východ M. Smolák.

Zo slovenskej zostavy mali pred stretnutím účasť na svetovom šampionáte istú iba Tomáš Vaňo (60 kg) a Sandro Dirnfeld (91 kg). Obaja svoje zápasy vyhrali, navyše T. Vaňo uštedril Ivanovi Njegačovi po zadnom zdviháku do brucha k. o. „Na tento zápas som sa ani veľmi nepripravoval, lebo formu sa snažím vyladiť na MS a z toho dôvodu som bol ešte rozhádzaný. Teraz nás čaká kemp v Česku, kde by sme sa po kondičnej príprave chceli začať orientovať na techniku. V Baku bude každý vyhraný zápas plus, no samozrejme cieľom ostáva boj o miestenku do Londýna,“ potvrdil svoje ambície T. Vaňo.

Jeho kolega Sandro Dirnfeld, ktorý na júnových ME skončil na 5. – 8. mieste, nastupoval do ringu so sebazaprením, pretože zo sparingov s Maďarmi si priniesol poranený nos a tiež ho trápili priedušky. Napriek tomu zdolal Stepana Vugdeliju hladko 18:6. „S mojím výkonom som spokojný na 60 - 70%. Súper mal veľmi nepríjemný štýl a ťažko sa mi na neho boxovalo. Chorvát bol s mojim víťazstvom  nespokojný, lebo si myslel, že ma dosť bil, ale triafal ma len do krytu. Naopak, keď som ho udrel ja, viem, že som ho trafil. Cestovať do Baku s cieľom vyhrať iba jeden zápas by bolo zbytočné vyhodenie peňazí. V minulosti som porazil viacerých medzinárodne skúsených súperov a preto šanca na postup tu je vždy. Ak by to už nemalo byť o medaile, tak určite budem bojovať o olympiádu. Pokiaľ by sa to podarilo, bolo by to niečo úžasné,“ konštatoval S. Dirnfeld.

Najbližší program našej reprezentácie vyplní štvordňový sparingový kemp v Ústí nad Labem za účasti domácich boxerov, Litvy a Bieloruska. Pripomenieme, že v ringu pod piatimi kruhmi malo Slovensko naposledy zastúpenie v roku 1996 v Atlante. „Kvalifikačný kľúč je nekompromisný. Z Európy postupuje iba deväť boxerov z každej váhovej kategórie, ktoré obsadzujú reprezentanti z boxersky vyspelejších krajín, ako sme my. Na to, aby sme sa prebojovali na olympiádu, potrebujeme aj kus šťastia. Do Azerbajdžanu nemôžeme cestovať s priveľkými očami, no som si istí, že všetci, ktorí tam pôjdu, dajú do toho všetko,“ zdôraznil P. Hlavačka.

Slováci si pred svetovým šampionátom urobili chuť na Chorvátoch

Šport / Ďalšie športy / Slováci si pred svetovým šampionátom urobili chuť na Chorvátoch

Aké sú môžnosti reklamy?

Slovenskí boxeri sústreďujúci svojou aktuálnu pozornosť na septembrové Majstrovstvá sveta v Baku, ktoré budú zároveň prvou časťou kvalifikácie na Olympijské hry 2012 v Londýne, sa pred poslednou fázou prípravy predstavili vo Vranove v priateľskom stretnutí proti Chorvátsku. Priebeh duelu poznačil fakt, že hostia neobsadili dohodnutých desať váhových kategórii, ale pricestovali iba so siedmimi reprezentantmi. Keďže tri zápasy sa museli skončiť kontumačne, aj tento fakt sa podpísal pod naše víťazstvo 12:8. „Všetci Chorváti, ktorí nastúpili, sa predstavia na MS. Ponuka boxovať s nimi bola pre nás veľmi dobrou príležitosťou konfrontovať sa s medzinárodne skúsenejšími boxermi a preto sme ju privítali. Niekto zaboxoval lepšie, niekto horšie, ale každý z našich dal do zápasu všetko. Som rád, že T. Vaňo a S. Dirnfeld opäť potvrdili, že bez problémov dokážu zdolať kvalitných súperov, čo je do budúcnosti určite prísľubom,“ hodnotil reprezentačný tréner Slovenska Pavol Hlavačka.

V ringu sa predstavili aj boxeri z reprezentačnej časti Východ – R. Estočin, M. Zupko, T. Hrabovecký, ktorých viedli Marián Smolák a Marián Smolák ml. „Tento zápas bol pred nás previerkou a sebakriticky si musíme priznať, že nie všetci si nomináciu zaslúžia. Jediný, kto boxoval bez chýb, bol T. Vaňo. Za náš klub môžem povedať, že máme ambíciu pôsobiť v českej extralige, pričom čakáme na súhlas z Prahy. Pre našich mladých boxerov by to bola výborná možnosť zbierať skúsenosti v ťažkých zápasoch s kvalitnými zahraničnými  súpermi,“ uviedol slovenský reprezentačný kouč pre časť východ M. Smolák.

Zo slovenskej zostavy mali pred stretnutím účasť na svetovom šampionáte istú iba Tomáš Vaňo (60 kg) a Sandro Dirnfeld (91 kg). Obaja svoje zápasy vyhrali, navyše T. Vaňo uštedril Ivanovi Njegačovi po zadnom zdviháku do brucha k. o. „Na tento zápas som sa ani veľmi nepripravoval, lebo formu sa snažím vyladiť na MS a z toho dôvodu som bol ešte rozhádzaný. Teraz nás čaká kemp v Česku, kde by sme sa po kondičnej príprave chceli začať orientovať na techniku. V Baku bude každý vyhraný zápas plus, no samozrejme cieľom ostáva boj o miestenku do Londýna,“ potvrdil svoje ambície T. Vaňo.

Jeho kolega Sandro Dirnfeld, ktorý na júnových ME skončil na 5. – 8. mieste, nastupoval do ringu so sebazaprením, pretože zo sparingov s Maďarmi si priniesol poranený nos a tiež ho trápili priedušky. Napriek tomu zdolal Stepana Vugdeliju hladko 18:6. „S mojím výkonom som spokojný na 60 - 70%. Súper mal veľmi nepríjemný štýl a ťažko sa mi na neho boxovalo. Chorvát bol s mojim víťazstvom  nespokojný, lebo si myslel, že ma dosť bil, ale triafal ma len do krytu. Naopak, keď som ho udrel ja, viem, že som ho trafil. Cestovať do Baku s cieľom vyhrať iba jeden zápas by bolo zbytočné vyhodenie peňazí. V minulosti som porazil viacerých medzinárodne skúsených súperov a preto šanca na postup tu je vždy. Ak by to už nemalo byť o medaile, tak určite budem bojovať o olympiádu. Pokiaľ by sa to podarilo, bolo by to niečo úžasné,“ konštatoval S. Dirnfeld.

Najbližší program našej reprezentácie vyplní štvordňový sparingový kemp v Ústí nad Labem za účasti domácich boxerov, Litvy a Bieloruska. Pripomenieme, že v ringu pod piatimi kruhmi malo Slovensko naposledy zastúpenie v roku 1996 v Atlante. „Kvalifikačný kľúč je nekompromisný. Z Európy postupuje iba deväť boxerov z každej váhovej kategórie, ktoré obsadzujú reprezentanti z boxersky vyspelejších krajín, ako sme my. Na to, aby sme sa prebojovali na olympiádu, potrebujeme aj kus šťastia. Do Azerbajdžanu nemôžeme cestovať s priveľkými očami, no som si istí, že všetci, ktorí tam pôjdu, dajú do toho všetko,“ zdôraznil P. Hlavačka.

×

ZNAČKY: Vranovské NOVINKY SPEKTRUM Stropkov Vranov Týždenník Noviny Zaujímavosti Občan Šport Kultúra Pohotovosť

Realizácia © 2019 GRAND STUDIO, s.r.o. - tvorba propagačnej grafiky a webových stránok