Šimon Jackanič vyhral vo svojej kategórii Trojkráľový beh v Košiciach

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Vranovský bežec reprezentujúci Cassovia Running Team o.z. Košice Šimon Jackanič odštartoval športový rok behmi v Košiciach a poľských Gorliciach.

V Košiciach sa postavili bežci 6. januára na štart tradičného Trojkráľového behu. Sedemnásťročný Šimon Jackanič na trati dlhej 5,1 kilometra zabehol čas 18:57 a vyhral kategóriu do 19 rokov. Podujatia sa zúčastnilo cca 500 bežcov a talentovaný vranovský rodák skončil medzi mužmi na 14. mieste.

O týždeň skôr sa zúčastnil 31. ročníka Silvestrovského behu v poľskom meste Gorlice, kde na päťkilometrovej trati dobehol s časom 18:24 na 17. pozícii z 213 účastníkov.

Šimon Jackanič je od októbra minulého roka členom klubu Cassovia Running Team o.z. Košice, kde sa pripravuje spoločne s Tiborom Sahajdom a Denisom Fridmanským pod vedením trénera Vladimíra Molčana.

V zimných mesiacoch sa venoval vytrvalostnej príprave v domácich podmienkach a od februára ho čaká príprava zameraná na rýchlosť. Počas budúceho víkendu ho čaká ďalšie podujatie, tentokrát pobeží v Ostrave na Silesian meetingu.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!