Shkëndija s Jánom Krivákom vyzve v EL anglického finalistu Ligy majstrov!

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Futbalisti KF Shkëndija postavili po heroickom výkone Severné Macedónsko na nohy. V Európskej lige privítajú slávny anglický klub Tottenham Hotspur, na ktorého lavičke sedí ikonický José Mourinho a mužstvo ťahá excelentný kanonier Harry Kane. Anglický reprezentant určite zvedie nejeden chlapský súboj aj so Slovákom Jánom Krivákom!

KF Shkëndija zvíťazil v 1. predkole na pôde azerbajdžanského FK Sumqayit 2:0. V 2. kole cestoval do Rumunska. Proti FC Botosani vyhrával rýchlym gólom z 3. min. a jeho postupovými ambíciami neotriaslo ani vylúčenie Arminda Alimiho, v dôsledku čoho dohrávali hostia od 67. min. v početnej nevýhode. Domáci síce držali častejšie loptu, zahrávali viac rohových kopov (10/2), mali aj viac striel (12/3), ale defenzíva Severných Macedóncov na čele s Jánom Krivákom pracovala, napriek tlaku súpera, spoľahlivo. „Dali sme rýchly gól už po troch minútach, čo bolo super. Prvý polčas sa odohrával bez ďalších šancí na jednej, či druhej strane, skôr to bolo  o medzišestnástkovom futbale. Od 67. min., kedy sme mali vylúčeného hráča, sa už hralo len na jednu, našu, bránku. Domáci neustále útočili a my sme sa bránili. Proti tak kvalitnému súperovi ako Botosani to nebolo jednoduché, ale tesný náskok sme udržali. Rumuni si vypracovali iba jednu obrovskú šancu, ktorú náš brankár zneškodnil výborným zákrokom na bránkovej čiare,“ hodnotil obranca KF Shkëndija Ján Krivák.

Epický príbeh pokračoval ďalej. Zápas dvojice Lokomotiv Plovdiv – Tottenham Hotspur sa začínal pätnásť minút neskôr, ako súboj v Rumunsku. Záverečných dvadsať minút ste v jednom „ohni“, vyžmýkaní po heroickom výkone dvíhate ruky nad hlavu a oslavujete postup. Práve približne v tom čase vyrovnáva účastník Premier League v 80. min. Harrym Kaneom na 1:1. Všetko vyzerá byť otvorené… V 85. min. však skóroval Francúz Tanguy Ndombele a v kabíne KF Shkëndija začínajú tušiť, že ich čaká finalista Ligy majstrov zo sezóny 2018/2019. „Všetci sme si uvedomovali, že v prípade postupu môžeme naraziť na Tottenham, preto to bola pre nás motivácia ako hrom. Po oslavách a choráloch v šatni sme brali hneď do ruky mobily a pozerali, aký je priebeh v Bulharsku. Keď bolo jasné, že postupujú Angličania, okamžite sme si užili ďalšiu vlnu radosti, nálada v tých chvíľach bola neopísateľná… Zahrať si totiž proti jednému z TOP mužstiev na svete sa nestáva každý deň,“ pripomenul J. Krivák.

Tottenham vstúpil do nového ročníka Premier League domácom prehrou s Evertonom. Jeho kvalita a najmä ofenzívna sila je však nespochybniteľná. Son, Dele Alli, Lucas, Sissoko a Kane sú zárukou najvyššej kvality! K tomu v bráne majster sveta z Ruska v drese Francúzska Hugo Lloris a na lavičke ikonický José Mourinho. „Kým doteraz sme nastúpili dvakrát vonku, škoda, že práve teraz si nezahráme v Londýne (úsmev). Čo ma však mrzí viac, že budeme hrať bez našich skvelých fanúšikov, ktorí by vypredali štadión a pripravili by nám úžasnú atmosféru. Takýto zápas by si za podporu, ktorú nám preukazujú, určite zaslúžili. Osobne sa na tento zápas veľmi teším. Futbal je krásny aj tým, že prináša takéto momenty, kedy si človek povie, že všetka drina za to stála. Zápas si určite užijeme a verím, že súpera z Premier League potrápime. Z môjho pohľadu bude určite zaujímavé brániť Kanea,“ dodal J. Krivák.

KF Shkëndija zažíva výborný vstup do sezóny. Mužstvo je po piatich kolách v lige na prvom mieste a v Európskej lige postúpilo cez dve predkolá, navyše bez inkasovaného gólu. Užívajú si to hráči, i fanúšikovia. „Samozrejme máme dobrý začiatok sezóny, ešte sme neprehrali ani jeden zápas, takže prevláda spokojnosť. Fanúšikovia prežívajú s nami všetko veľmi intenzívne. Ľudia mi stále píšu, zastavujú ma v meste. Futbal pre nich veľa znamená a o to viac som, aj kvôli ním, rád, že sa nám darí,“ zdôraznil J. Krivák.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!