Šesťbodový zápas proti Popradu rozhodol víťazným gólom Viktor Kundrát

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

FOTO: JULIÁNA CMAROVÁ/PHOTO DŽULI

Z pohľadu ambícií smerom k play off mal vzájomný duel HMHK bauska. Vranov – HM IMS-East Popradskí Piráti prívlastok šesťbodový, pretože obidvaja súperi boli pred jeho začiatkom na ôsmich bodoch.

Domácich k víťazstvu 4:1 potiahla trojica dvojbodových útočníkov Martin Raschman, Branislav Štefan a Viktor Kundrát, ktorého presný zásah na 2:0 bol v konečnom účtovaní víťazný.

Hokejbalová Extraliga mužov sa blíži k svojej polovici. Podľa doterajšieho priebehu to vyzerá tak, že o 7. a 8. postupové miesto do play off bude s najväčšou pravdepodobnosťou poriadny boj. Veď medzi siedmym Vranovom a jedenástymi Popradskými Pirátmi je rozdiel troch bodov.

Vranovčania začali misky váh v stretnutí s nováčikom z Popradu nakláňať už v úvodnej tretine, o čo sa vo vlastnom oslabení postarala dvojica Martin Raschman – Branislav Štefan.

Druhý gól pridali domáci v prostrednej časti hry, keď v 20. min. predviedol svoj kanoniersky inštinkt Viktor Kundrát. „Matej Štefkovič nahodil spoza modrej čiary loptičku do rohu na mantinel, odkiaľ som sa po vyhratom súboji vytočil po kruhu. Keďže som videl v pravom hornom rohu voľný priestor, snažil som sa tam trafiť a som rád, že to vyšlo,“ vysvetľoval útočník HMHK bauska. Vranov Viktor Kundrát.

Dvojgólová radosť Vranova netrvala dlho. O dvadsaťšesť sekúnd totiž hosťujúci Miroslav Antoška znížil a bolo zarobené na drámu, ktorá sa však v tretej tretine nakoniec nekonala. Opäť to režíroval V. Kundrát. Robustný forward znovu úradoval pri mantineli a v tomto prípade bol hlavným architektom akcie z pozície prihrávajúceho hráča. „Po vyhratom súboji som prihrával Matejovi Džambovi, ktorý posunul loptičku Martinovi Zummerovi a aj on trafil do vinkľa. Myslím si, že to bol rozhodujúci a zlomový moment. Predsa len za stavu 2:1 ostával výsledok otvorený, no po treťom góle sme sa viac upokojili a doviedli zápas do víťazného konca,“ uviedol V. Kundrát.

Počas predminulého víkendu sa hráči Vranova predstavili v Bratislave na ihrisku LG a pod Zoborom v Nitre. V obidvoch stretnutiach boli pri výsledkoch 1:5 a 1:9 od zisku bodov vzdialení. O to viac chceli dať na tieto výkony zabudnúť a proti Popradčanom sa im to podarilo. „Po zápasoch v Bratislave a Nitre sme si povedali, čo bolo zlé, ale cez týždeň sme to ďalej neriešili. Na domáce stretnutie sme nastupovali s čistou hlavou. Obidve prehry sme brali ako skrat s tým, že hokejbal hrať vieme, preto sme sa mali od čoho odraziť. Do výkonu s Popradskými Pirátmi sme dali srdce. Prvé dve tretiny boli celkom vyrovnané, šance sme si vypracovali my, aj súper. Bojovali sme však ako tím a výsledok sme definitívne zlomili na našu stranu v poslednej tretine,“ hodnotil V. Kundrát.

HMHK bauska. Vranov – HK IMS-East Popradskí Piráti 4:1 (1:0, 1:1, 2:0) TABUĽKA

Góly: 12. Raschman (Štefan), 20. V. Kundrát (Štefkovič), 42. Zummer (Kundrát, Džamba), 43. Raschman (Štefan, Džupina) – 20. Antoška (Kantorek, Kromka).

Zostava Vranov: Cmar – Marciňák, Mičej, Džupina, Zummer, Pjenčák, V. Kundrát, Dubas, Gvušč, Štefan, Džamba, Sabol, Ajben, Cifranič, Lazúr, Štefkovič, Raschman, Pagáč, Ficko, Homola.

Zostava Popradskí Piráti: Hrabovský – Bortolini, Hanečák, Kantorek, Vojčík, Iľkovič, Kuzmik, L. Svitana, Antoška, Kupčo, Harabín, Šulík, Giertl, Miškovič, Šaling, Jurský, Kromka.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!