Séria krádeží v N. Hrušove: Zlodej popravil jazvečíka na konári

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

V priebehu jedného dňa zaevidovala polícia v Nižnom Hrušove hneď tri prípady krádeží. Jeden prípad bol kvalifikovaný ako krádež a  porušovanie domovej slobody. V dvoch prípadoch boli skutky kvalifikované ako priestupok proti majetku. Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru vo Vranove nad Topľou zároveň šetrí poľutovania hodný prípad bezcitného zlodeja.

Zatiaľ neznámy páchateľ v dobe od 5. do 6. apríla 2021 vošiel v obci Nižný Hrušov neoprávnene na pozemok jedného z rodinných domov. Na prístavbe domu poškodil vstupné dvere garáže, odkiaľ ukradol uhlovú brúsku, elektrické vŕtačky, adaptér na nabíjanie akumulátorového skrutkovača, 55 metrov elektrického kábla a sadu gola kľúčov. Majiteľke vznikla škoda krádežou uvedených vecí škoda vo výške cca 350,-Eur. „Páchateľovi táto ,,zlodejina“ nestačila a uchýlil sa k ohavnosti voči jazvečíkovi. Toho odviazal z jeho búdy, odvliekol ho zadnej časti záhrady, kde ho uviazal na konár a nechal ho tam visieť. Takýmto spôsobom došlo k jeho usmrteniu,“ uviedla hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Jana Ligdayová. Ako dodala, vranovský vyšetrovateľ v prípade začal trestné stíhanie vo veci prečinu porušovanie domovej slobody spáchaného v súbehu s prečinom krádeže a prečinom týranie zvierat. Páchateľovi v prípade vypátrania a preukázania viny hrozí trest odňatia slobody až na päť rokov.

Na sériu krádeží zareagovala aj obec Nižný Hrušov, ktorá na svojej facebookovej stránke požiadala obyvateľov o pomoc s tým, že ak majú k zverejneným prípadom bližšie informácie, môžu ich ohlásiť na linke 158 alebo na mobilnom telefónnom čísle 0905 242 766. „Upozorňujeme všetkých obyvateľov, ale hlavne starších a osamelo žijúcich obyvateľov, aby zvýšili zabezpečenie svojho majetku. Na noc odporúčame uzamknúť vstupné bráničky do dvorov, ale aj bráničky zo záhrad smerom k obytným domom. V žiadnom prípade nenechávajte svoje motorové vozidlá v garáži otvorené, ale uzamykajte ich. V prípade, že v nočných hodinách zaznamenáte podozrivú činnosť kontaktujte Políciu SR, aby celú vec preverila,“ apeloval starosta obce Nižný Hrušov Ján Fenčák.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!