Sen skutočnosťou! V časti vranovských domácností tečie teplá voda

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Ide teplá voda. Veta, na ktorú čakala časť vranovských domácností tri týždne, sa stala realitou.

K prerušeniu dodávky plynu a následne k odstávke dodávky teplej vody došlo vo Vranove nad Topľou v pondelok – 27. júla v kotolniach na Sídlisku 1. mája a Sídlisku I. Keďže zamestnanci spoločnosti Team ENERGO SK, s.r.o. následne dali výpovede zo zamestnaneckého pomeru, neskôr bolo odstavených všetkých 26 kotolní v správe tejto spoločnosti.

Vedenia mesta Vranov nad Topľou spolu s mestským zastupiteľstvom reagovali na túto skutočnosť nekompromisne – s dovtedajším správcom tepelného hospodárstva spoločnosťou Team ENERGO SK, s.r.o. vypovedali zmluvu.

Od tohto momentu sa začala tortúra schvaľovania nájomnej zmluvy pre nového nájomcu CEMED, s.r.o., vrátane jej zápisu do Registra partnerov verejného sektora, získanie licencie od Úradu pre reguláciu sieťových odvetví až po dohodu s dodávateľom plynu.

Hoci na stredajšom rokovaní mestského zastupiteľstva konateľ CEMED, s.r.o. Jozef Mihalčin naznačoval zložité rokovania s dodávateľom plynu, v piatok sa vo viacerých komentároch pod jedným z našich článkov začali objavovať informácie o tom, že teplá voda v doteraz odpojených domácnostiach konečne opäť tečie.

Keďže vo viacerých bytoch si vypli prívod teplej vody, aby sa zbytočne netočili merače a domácnosti neplatili v cene teplej za studenú vodu, prišli na to Vranovčania viac-menej náhodou. Ako prvé sa objavili informácie o obnovení dodávky teplej vody na Okulke a Sídlisku I. „Vo vybraných kotolniach bola obnovená dodávka teplej vody dnes o 13.00 hod. Teplá voda bola obnovená v domácnostiach na Okulke, Sídlisku I. a 1. mája. Na ostatných sídliskách bude dodávka obnovená v utorok budúci týždeň,“ uviedol Jozef Mihalčin.

Mohlo by Vás zaujímať

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!