FK Sedliská pozýva na futbalový štadión celé rodiny, ponúka novú atrakciu

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Pozvať na futbal celé rodiny. V modernom futbalovom svete samozrejmosť. Od novej sezóny bude do tejto spoločnosti patriť aj FK Sedliská. A možno si výrok „Človeče, nehnevaj sa“ nechajú patentovať ako AS Trenčín „This is my sen“…

FK Sedliská pôsobia v VII. lige Oblastného futbalového zväzu vo Vranove nad Topľou. To, že ide o klub nielen s futbalovou tradíciou, ale zároveň i s perspektívnou budúcnosťou postavenou na pevných pilieroch znásobuje fakt, že do súťaže prihlásil tri mládežnícke tímy – dorast, žiakov a prípravku! Všetko nasvedčuje tomu, že v obci s takmer 1 500 obyvateľmi by mohli byť aj premiantmi v návštevnosti počas domácich zápasov.

Za všetkým treba hľadať nápad. Na prvý pohľad jednoduchý, no o to viac zvýrazňujúci futbal nielen ako športový, ale aj ako spoločenský fenomén. V Sedliskách na voľnej asfaltovej ploche nakreslili hru „Človeče, nehnevaj sa“.


Človeče, nehnevaj sa. Nová atrakcia v areáli futbalového štadióna FK Sedliská. FOTO: Dominik Pollák.

Prezident FK Sedliská Dominik Pollák priznal, že motiváciou pre neho bolo ponúknuť zážitok v prvom rade pre deti. Keď si ho našla inšpirácia v podobe jednej z najznámejších hier, neváhal. Za klubové peniaze nakúpili farbu a s partiou sa pustili do práce. Z internetu objednali figúrky, ako aj kocku s rozmermi strán 30 x 30 centimetrov a zábava sa mohla začať. „Keď sme boli deti, „Človeče, nehnevaj sa“ sme hrali asi všetci. V areáli nášho futbalového štadióna sme mali ideálny priestor na to, aby sme hru zväčšili. Už prvé reakcie potvrdzujú, že zážitok zo samotnej hry je adekvátny rozmerom,“ dodal s úsmevom Dominik Pollák, v 23 rokoch jeden z najmladších klubových futbalových prezidentov.

V klube sa tešia najmä na svoje domáce zápasy. Prianím je prilákať celé rodiny. „Deti nevydržia pozerať celý zápas, tak sa môžu zahrať. Otcovia si pozrú futbal, maminy medzi sebou podebatujú a deti sa zahrajú,“ načrtol scenár D. Pollák.


V Sedliskách sú na novú sezónu pripravení! FOTO: Imrich Makó.

Futbalový areál v Sedliskách je však k dispozícii pre verejnosť aj mimo oficiálnych tréningov či majstrovských (prípravných) zápasov. V ponuke je altánok na opekanie, trampolína, ihrisko na nohejbal a volejbal. Víziou do budúcnosti je doplniť prvky detského ihriska a vybudovať medzi kmeňmi stromov lanovú dráhu. „Časť areálu, kde sme hru „Človeče, nehnevaj sa“ situovali, je pod umelým osvetlením. Hoci prioritne sme ju pripravili pre deti, nikde nie je napísané, že prísť zahrať si nemôžu aj dospelí,“ pripomenul D. Pollák.

Ako uvádza Wikipédia, hru vymyslel v zimných mesiacoch na prelome rokov 1907/1908 Nemec Josef Friedrich Schmidt, nechal sa inšpirovať indickou hrou Pachisi a anglickou hrou Ludo. Od roku 1914 sériovo vyrábaná hra bola predaná viac než 60 miliónkrát.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!