FOTOGALÉRIA: OFK S. Polianka patrí do „kraja“, postúpila suverénnou jazdou

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

OFK Sečovská Polianka sa vracia do krajských súťaží. Po suverénnej jazde v okresných majstrovstvách!

OFK Sečovská Polianka patrila medzi etablované mužstvá v V., resp. VI. lige skupina Vihorlatsko-Dukelská. Mužstvo nastupovalo aj v Slovnaft Cupe, pričom legendárnym je určite domáci zápas s Bystrým. Prehrávať po prvom polčase 0:4, vyrovnať po zmene strán na 4:4 a postúpiť v penaltovom rozstrele sa nevidí len tak ľahko.

Osudnou sa pre mužstvo stala druhá „pandemická sezóna“ 2020/2021. Odohralo sa v nej len trinásť kôl a 5 získaných bodov na záchranu nestačilo. Proti Sečovskej Polianke hralo vtedy i tak potrebné, no o to viac nevyspytateľné šťastie. Doma odohrali menší počet zápasov, navyše ich súpermi boli tímy zo špice súťaže.

V Sečovskej Polianke však obrátili list a pokračovali v tom, čo im je pod vedením Stanislava Svepeša vlastné. Pracovali koncepčne a trpezlivo. V uplynulej sezóne skončilo mužstvo na konečnom 6. mieste s trojbodovou stratou na postupujúce tretie Dlhé Klčovo.

V práve skončenom súťažnom ročníku už bola Sečovská Polianka jednoznačným lídrom. Bilanciu pätnásť víťazstiev, dve remízy a len jedna prehra vyšperkovala impozantným skóre 129:19! S 33 presnými zásahmi bol najlepším strelcom tímu, aj celej súťaže, spolu s Denisom Huňákom z 1. FC Čaklov, ofenzívny univerzál Daniel Maľár.

Sečovská Polianka to nie je iba A-mužstvo. V klube dlhodobo pracujú s mládežou. Aj v poslednom zápase sezóny proti ŠK Roma Zámutov nastúpili, v základnej zostave alebo ako striedajúci, jedenásti hráči vo veku od 17 do 23 rokov.

V Sečovskej Polianke robia futbal s pokorou. Súperi nájdu na miestnom štadióne vždy kultivované a férové prostredie. Postup do vyššej súťaže nie je, v našich očiach, odmenou len za výbornú a suverénnu sezónu, ale aj za prístup a hodnoty, s akými v klube pracujú.


Fotogaléria

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!