Sačurovský traktor pozýva aj tento rok na adrenalínové dobrodružstvo

  • Obce
  • Dátum: 26.06.2020
imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Skvelá správa pre majiteľov štvorkoliek, off-roadov a traktorov! Sačurovský traktor napíše 18. júla tretiu kapitolu a niet pochýb o tom, že podujatie si užijú jazdci, šoféri, aj fanúšikovia popri trati. Novinkou sú kategórie pre štvorkolky od 500 do 700 cm3 a nad 700 cm3. I tento rok bude mať akcia charitatívny rozmer.

Keď v roku 2018 partia nadšencov pripravila premiérovo Sačurovský traktor, už počas akcie bolo  jasné, že sa začína nová tradícia s jasnou víziou do budúcnosti. V Sačurove sa totiž bavili všetci – na trati, aj mimo nej. Minulý rok sa organizátorom podarilo trať ešte predĺžiť a tým pádom zintenzívniť adrenalínovú zábavu. Hoci tento rok mnohým skrížil plány COVID-19, fanúšikovia štvorkoliek, off-roadov a traktorov si prídu na svoje. „Pôvodným termínom bola tretia júnová sobota. Pred rokom sme Sačurovský traktor organizovali v rovnaký deň ako Furmanské preteky v Davidove, čo bola naša nedôslednosť a môjmu kolegovi – starostovi som sa chlapsky ospravedlnil. Hoci teraz sme si dali na dátum pozor, plány nám skrížila pandémia. Napriek tomu sme sa myšlienky zorganizovať tretí ročník vzdať nechceli. Rozmýšľali sme nad septembrom, aj augustom, ale keď sa začali uvoľňovať opatrenia, povedali sme, že akcia bude 18. júla,“ vysvetľoval starosta obce Sačurov Peter Barát.

 Koronakríza nezmenila len termín, ale aj pôvodné plány organizátorov predĺžiť trať. Hoci boli dohodnutí so súkromnými vlastníkmi na prenájme pozemkov, nakoniec z toho kvôli neistote spôsobenej pandémiou zišlo. Napriek tomu to na garancii dokonalého dobrodružstva nič nemení. V Sačurove si totiž vždy dávali záležať na tom, aby jazdcom a šoférom dopriali výzvu v maximálne náročných podmienkach. Asi najviac ich vystihuje bezprostredná reakcia jedného z jazdcov, ktorý pred rokom po dojazde do cieľa len krútil hlavou – „To chceš povedať, že bežne jazdíme v takom blate?“ Nestačí mať teda iba silný stroj, bez jazdeckej odvahy a zručností začne mať v zlomku sekundy navrch členitá rozbahnená trať, čo je na druhej strane pre publikum vždy len a len zážitkom. „Keďže na trati sa rok nejazdilo, budeme ju musieť v niektorých úsekoch dať dokopy. Napr. niekto nám zničil, presnejšie odpílil a vzal preč lavičku cez potok, preto ju budeme musieť osadiť nanovo. Posledná dôležitá fáza bude tesne pred podujatím podľa toho, aké bude počasie, aby sme pripravili podklad, ktorý všetkých preverí dokonalým spôsobom, nech si všetci svoje jazdy naozaj užijú,“ dodal s úsmevom P. Barát.

 Organizátori Sačurovského traktora už minulý rok ukázali, že majú srdce na správnom mieste, keď z výťažku z akcie zakúpili pre detské oddelenie Vranovskej nemocnice prístroj – pulzný oximeter, plus ako bonusový dar venovali televízor. Tento rok sa rozhodli podporiť chlapčeka – rodáka zo Sačurova so zdravotným postihnutím. „V obci máme rodinu so zdravotne postihnutým malým chlapčekom, s ktorým chodia rodičia na nevyhnutné procedúry do rehabilitačných centier, čo je finančne dosť náročné. Vstupné je u nás dobrovoľné a zároveň sme pripravili tombolu v cene 1 eura za tombolový lístok s tým, že celý výnos venujeme rodine. Verím, že sa za pomoci nás všetkých vyzbiera pekná suma, ktorou pomôžeme,“ zdôraznil P. Barát.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!