Sačurovský traktor ponúkne piatykrát adrenalín, dobrodružstvo a zážitok

  • Obce
  • Dátum: 27.07.2022
imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Sačurovský traktor napíše v sobotu piatu kapitolu. Popri jazdeckom dobrodružstve pripravili organizátori sprievodné akcie aj pre divákov, ktorí počas uplynulých ročníkov atakovali návštevnosťou tri tisícky.

V Sačurove sa na štart opäť postavia jazdeckí majstri. So štvorkolkami, off roadmi a chýbať nebudú traktory. Po skúsenosti z minulého roka budú jazdci štartovať v poradí, ako si na začiatku vyžrebujú štartovné čísla. Kým v minulosti štartovali za sebou v rámci jednotlivých kategórií, teraz pôjdu za sebou bez ohľadu na typ stroja, či kubatúry, vďaka čomu sa výzva pre jazdcov ešte znásobuje. „Minulý rok si to pochvaľovali súťažiaci, aj diváci. Keďže sme nezaznamenali výhrady, rozhodli sme sa to ponechať,“ uviedol starosta Sačurova Peter Barát.

Prípravy na Sačurovský traktor sú v plnom prúde. Neoddeliteľnou súčasťou zážitku na trati, aj popri nej, sú podmienky na okruhu. V tomto prípade platí priama úmera. Čím sú náročnejšie, o to väčšie dobrodružstvo si všetci užijú. Aktuálne je pre organizačný tím najväčším súperom počasie. Ak by však nevyšiel plán A, obavy mať netreba. V Sačurove majú pripravený aj plán B. „Veríme, že do soboty ešte poprší a v potoku sa nazbiera dosť vody, aby sme mohli trať upraviť. Pokiaľ nás počasie nepodporí, budeme musieť dopraviť vodu z Tople. Bude to síce náročnejšie, ale sme pripravení aj na túto alternatívu,“ reagoval P. Barát.

K dispozícii pre verejnosť budú premiérovo voľné jazdy na predvádzacích štvorkolkách. Nie síce na súťažnej trati, ale niet pochýb, že mnohí si ich budú chcieť vyskúšať. Pre detských, aj dospelých návštevníkov budú tiež pripravené zaujímavé sprievodné súťaže. Tradíciou Sačurovského traktora je charitatívny rozmer, preto i teraz bude prebiehať verejná finančná zbierka s dobrovoľným príspevkom pre 10-ročného Vladka z Nižného Hrabovca s detskou mozgovou obrnou.

 


Fotogaléria

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!