Sačurovský traktor opäť pomáhal, tentokrát Šimonovi z Dl. Klčova

  • Obce
  • Dátum: 23.07.2021
imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Sačurovský traktor a jeho 4. ročník bol nielen o jazdeckom majstrovstve majiteľov štvorkoliek, offroadov, či traktorov, ale opäť sa niesol aj v duchu charitatívneho posolstva. Tento rok sa organizátori rozhodli pomôcť 11-ročnému Šimonovi z Dlhého Klčova. Symbolický šek na sumu 2 808 eur mu odovzdali starosta Sačurova Peter Barát a Ján Ihnát, zástupca generálneho partnera podujatia firmy UNIMONT – VMS.

K Sačurovskému traktoru patrí aj tradícia, kedy organizátori venujú výťažok z dobrovoľného vstupného a tomboly na dobročinné účely. Pred dvoma rokmi venovali hotovosť a televízor detskému oddeleniu Nemocnice Svet zdravia Vranov nad Topľou. Minulý rok podporili zdravotne postihnutého Mirka zo Sačurova, ktorému vyzbieraná suma 2 500 eur pomohla pri pokrytí nákladov na liečebné procedúry. „Náklady na podujatie sa snažíme vykryť sponzorsky a sme radi, že vďaka veľkorysosti našich partnerov sa nám to darí. Sačurovský traktor sme začali organizovať kvôli tomu, aby si k nám prišli zajazdiť a zasúťažiť fanúšikovia štvorkoliek, offroadov, či majitelia traktorov. Našim cieľom nikdy nebolo na tejto akcii zarábať, preto sme si povedali, že to, čo sa vyzbiera na tombole, venujeme na dobročinné účely. Pridali sme k tomu aj dobrovoľné vstupné a teší nás, že ľudia, ktorí chodia do Sačurova, túto myšlienku vždy podporili,“ uviedol starosta Sačurova Peter Barát, ktorý by sa chcel v mene organizátorov poďakovať všetkým sponzorom a dobrovoľníkom, ktorí sa podpísali pod úspešný priebeh 4. ročníka Sačurovského traktora.

11-ročného Šimona postihla detská mozgová obrna, voči ktorej doteraz nebol vyvinutý liek. Jedinou cestou, ako sa v detskom veku vyhnúť napr. operáciám, sú rehabilitácie. Odborníci ich odporúčajú absolvovať v profesionálnych centrách každé 3, resp. 4 mesiace. Šimonovi rodičia ich s ním absolvujú od 2 rokov. Keďže štát rehabilitačné pobyty v súkromných centrách neprepláca, náklady si hradia sami. „Šimon je veľký fanúšik štvorkoliek, motoriek, traktorov…, preto sa počas predchádzajúcich ročníkov do Sačurova vždy tešil. Tento rok nám to nevyšlo, lebo v termíne, kedy sa konal Sačurovský traktor, absolvoval rehabilitáciu vo Varšave. Aj touto cestou sa chceme poďakovať organizátorom, ktorí prišli s touto myšlienkou, ako aj všetkým návštevníkom akcie, ktorí ju podporili a podali takto Šimonovi pomocnú ruku. Veľmi si to vážime a sme za to vďační,“ zdôraznila Šimonova mamina Lenka.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!