Sačurovský traktor naplnil charitatívne posolstvo aj tento rok

  • Obce
  • Dátum: 17.08.2022
imrich.mako@vranovske.sk
Autor
FOTO: Nikola Šaradínová

Sačurovský traktor neostal svojej povesti nič dlžný. Trať ponúkla jazdecké dobrodružstvo. A ako sa stalo tradíciou, naplnil aj charitatívne posolstvo.

Sačurovský traktor si od prvého ročníka získal verejnosť výzvami, ktoré organizátori pripravili na trati. Jazdci nedostanú v náročnom teréne nič zadarmo a tento adrenalín priamo úmerne baví aj divákov. Tento rok ich prišlo viac ako 2 000…

V poradí piaty ročník patril organizáciou medzi najnáročnejšie. Organizátorov totiž držalo v napätí horúce a suché počasie, ktoré ich nútilo hľadať alternatívy, ako pripraviť trať spĺňajúcu kritéria pre dokonalé jazdecké dobrodružstvo.

Tento rok súťažilo v Sačurove na štvorkolkách, off roadoch a traktoroch 47 jazdcov. „Hoci sme trať zjednodušili, nakoniec to vypálilo inak. Napriek tomu, že sme mali menej súžiacich ako pred rokom, končili sme oveľa neskôr. Sme však radi, že si všetci zajazdili, zabavili seba, aj ľudí popri trati,“ uviedol starosta Sačurova Peter Barát.

Tradíciou Sačurovského traktora je charitatívne posolstvo. Výťažok z dobrovoľného vstupného a tomboly sa tento rok rozhodli organizátori venovať 10-ročnému Vladkovi, ktorý trpí detskou mozgovou obrnou. „Vo Vladkovom mene sa chcem poďakovať organizátorom a všetkým, ktorí sa rozhodli nášmu Vladkovi pomôcť. Vyzbierané peniaze použijeme na pokrytie nákladov spojených so špeciálnou operáciou v Kladne, preto si túto pomoc veľmi vážime,“ poďakovala sa Vladkova mama.

Symbolický šek v mene organizátorov odovzdal starosta obce Sačurov Peter Barát.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!