Sačurovský traktor mení pravidlá, nové výzvy garantujú viac adrenalínu

  • Obce
  • Dátum: 14.07.2021
imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Všetky cesty vedú v sobotu do Sačurova! Sačurovský traktor totiž tento rok mení pravidlá. Na jazdcov čaká nový adrenalín. Diváci sa môžu tešiť na exkluzívny zážitok. Tradíciou podujatia je aj jeho charitatívne posolstvo, preto sa bude opäť konať verejná zbierka, ktorej výťažok venujú organizátori na podporu liečebných procesov pre 11-ročného Šimona z Dlhého Klčova.

Sačurovský traktor napíše tento rok štvrtú kapitolu. Keďže organizátori majiteľom štvorkoliek, off roadov a traktorov nikdy nič zadarmo nedarovali, prvé tri ročníky boli dokonalou reklamou na súboj trať vs. jazdci. Každý, kto sa postavil na štart, dostal zabrať a musel ukázať poriadnu dávku majstrovstva, aby svoj stroj neutopil vo vode a blate. Samozrejme, diváci si za týchto okolností užívali fanúšikovským spôsobom každú jazdu.

Nech to bolo doteraz akokoľvek dramatické, tento rok sa level posúva vyššie. Štartovať sa totiž nebude v štýle, kedy si najskôr odjazdia svoje podľa kategórií štvorkolky, po nich off roady a na záver traktory. „Rozhodli sme sa pre zmenu. Štartovať sa bude podľa toho, aké poradie si jazdci vyžrebujú bez ohľadu na to, na akom stroji sa prihlásia. Môže sa teda stať, že začne traktor, po ňom pôjdu dve, tri štvorkolky, potom off road, napr. opäť traktor, atď. Myslím si, že to ocenia aj diváci, pre ktorých to nebude monotónne, ale budú si môcť pozrieť a porovnať rôzne jazdecké štýly,“ vysvetľoval starosta obce Sačurov Peter Barát.

Pri poradí, ktoré určí žrebovanie, sa môže trať pod váhou ťažších „monštier“ meniť každou minútou, preto bezpochyby núdza o nové výzvy a top adrenalín nebude, práve naopak. „Keď sme sa mali možnosť baviť doteraz s viacerými pravidelnými účastníkmi Sačurovského traktora, zmenu, ktorú sme pripravili, vítajú a tešia sa na to. Keďže takýmto spôsobom sa štandardne nejazdí, bude to aj pre nich novinka, ktorú si chcú vyskúšať,“ definoval očakávania P. Barát.

Ako zároveň s úsmevom P. Barát poznamenal, zabudnúť nemôžeme ani na faktor počasia, pretože podľa predpovedí nie sú vo štvrtok a piatok vylúčené búrky. Pokiaľ by sa pred víkendom prehnala nad traťou ešte prietrž mračien, podmienky by mohli byť naozaj fenomenálne. „Už minulý rok sme sa snažili trať zjednodušiť, ale i napriek tomu sa stalo, že mnohých sme museli vyťahovať pomocou techniky. Tento rok sa ju pokúsime pripraviť tak, aby sme zasahovali, čo najmenej, lebo je to únavne pre jazdcov, aj asistentov na trati. Zároveň pre ľudí je taktiež oveľa väčším zážitkom, keď súťažiaci bojujú a poradia si s nástrahami vďaka vlastnému majstrovstvu,“ dodal P. Barát.


Fotogaléria

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!