Sačurov začal prípravu v STEEL Aréne, čaká ho výzva v Prezidentskom pohári

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

FOTO: Martina Tomaškovičová

ŠK Sačurov suverénnym spôsobom vyhral okresnú VI. ligu, oslávili 70. výročie založenia klubu a návrat do krajskej súťaže podčiarkol prihlásením sa do Prezidentského pohára. Jeho súperom v 1. kole bude TJ Družstevník Trhovište.

Vypadnutie zo súťaže môže zanechať v klube ranu, ktorá sa nemusí hneď zaceliť. Samozrejme, existujú aj výnimky, kde patrí napríklad ŠK Sačurov. V nevyspytateľnej kovidovej sezóne 2020/2021 dohrávalo mužstvo štyri zápasy a na záchranu mu chýbalo jedno víťazstvo. Napriek tomu, že záchranárska misia nedopadla podľa očakávania, v klube a v kabíne sa zmobilizovali okamžite. „Po vypadnutí bolo, samozrejme, trošku cítiť sklamanie, ale hneď po sezóne sme si urobili hráčsku schôdzu, kde chlapci, ktorí boli na hosťovaní, najmä tí z Trebišova, povedali, že ostávajú ďalej. Vedenie klubu nám vytvára výborné materiálne podmienky, čo tiež vo veľkej miere prispelo k tomu, že táto partia ostala pokope. Mužstvo sa zomklo, išli sme zápas od zápasu a na konci sme sa tešili z postupu,“ reagoval tréner ŠK Sačurov Milan Siksa.

Kľúčové pre úspech bolo, že v tíme fungovala chémia, ktorú dokázali hráči premietnuť do spanilej jazdy s osemnástimi víťazstvami a dvoma remízami v 20 zápasoch. O suverenite Sačurova svedčí aj mimoriadne skóre 120:9. Pripomenieme, že najlepším strelcom súťaže sa s 31 gólmi stal Daniel Tokár a 24 presných zásahov pridal Jaroslav Capko. „Do uplynulej sezóny sme nastupovali s cieľom predvádzať zodpovedné výkony. Súperov chcem pochváliť za to, že všetci chceli hrať futbal. Vedeli sme do čoho ideme, a to sa aj naplnilo. Nebolo to až také jednoduché, ako by to mohol naznačovať pohľad do tabuľky. To, že sme vyhrali súťaž so 7-bodovým náskokom a vysoko aktívnym skóre, neznamená, že to bola ľahká súťaž. Svedčí o tom i to, že spolu s nami prijali možnosť postúpiť aj Rudlov a Dlhé Klčovo,“ pripomenul M. Siksa.

V Sačurove začali prípravu na nový súťažný ročník zaujímavým spôsobom. Prvý tréning absolvovali v košickej STEEL Aréne. Nehrali hokej, ale nastúpili proti sebe v modelovanom zápase na povrchu, ktorý ešte ostal v hale po nedávnych Majstrovstvách Európy v malom futbale. „Vybavili to chlapci, ktorí pracujú v Košiciach. Myslím si, že to bolo zaujímavé spestrenie, ktoré hráči uvítali,“ dodal M. Siksa.

Prvou „ostrou“ previerkou pre Sačurovčanov bol domáci turnaj, ktorý v konkurencii Piswaroviec (Poľsko) a Rozsoch (ČR) vyhrali. Z klubovej kuchyne je novinkou, že Jaroslav Capko odchádza do Zemplínskeho Hradišťa a Vladimír Štuň do Geče. Naopak ofenzívu prichádzajú posilniť Jakub Bandoľa zo Soli a Lukáš Antoš z Vojčic. Fanúšikovia nováčika VI. ligy, skupina Vihorlatsko-Dukelská sa okrem krajskej súťaže môžu tešiť aj na konfrontáciu svojho mužstva v Prezidentskom pohári. Právo nastúpiť v ňom majú víťazi oblastných futbalových súťaží. Na 32 prihlásených tímov čaká klasický „pavúk“. Sačurov privíta v nedeľu – 24. júla o 17.00 hod. TJ Družstevník Trhovište, víťaza oblastnej súťaže v okrese Michalovce. „Súpera zmapovaného nemám. O Trhovištiach však viem, že hrajú spolu viac sezón. Osobne očakávania nemám, pretože futbal dokáže byť nevyspytateľný, ale myslím si, že to môže byť zaujímavý zápas. Uvidíme teda, ako to vypáli, no keď sme sa už prihlásili do Prezidentského pohára, budeme chcieť v nedeľu zvíťaziť,“ uviedol M. Siksa.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!