S trénermi CFT ACADEMY si zažongloval aj M. Šviderský z Manchestru United

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Tréneri by mali ísť príkladom. Napr. ako v CFT ACADEMY Slovakia. V ich najnovšom videu „SOCK CHALLENGE“ si dokážu vymieňať pasy od Vranova nad Topľou, cez Giraltovce, či Veľký Šariš až po Košice. Na záver ich kombinačnú akciu zakončí hráč Manchestru United Martin Šviderský. 

V CFT ACADEMY nikdy kreativitou netrpeli. Práve vďaka tomu, že v akadémii vždy hľadali spôsob, ako priniesť v rámci výchovy mladých talentov nový inovatívny pohľad, patrí dnes „ceeftečko“ na Slovensku medzi absolútnu elitu. 

Kým doteraz hrali vo zverejňovaných videách hlavnú úlohu hráčky a hráči, v rámci „SOCK CHALLENGE“ sa pred kamery postavili trénerky a tréneri. „Keďže sme teraz všetci doma, chceli sme ukázať deťom a motivovať ich k tomu, že trénovať sa dá naozaj s hocičím. Futbal má zabávať a to bola vlastne aj prvotná inšpirácia, prečo sme sa rozhodli natočiť toto video,“ uviedol Peter Herstek z CFT ACADEMY, ktorý ako člen tria HANDS UP CREW ponúkol počas „športovej“ karantény tiež viacero exkluzívnych trikov. 

Ku každému natáčaniu patria aj zábery z jeho zákulisia. Hoci v strižni sa pracovalo už iba s finálnymi zostrihmi, P. Herstek má predsa len jasno v tom, komu táto výzva zabrala najviac času. „Trénerky a tréneri posielali už len zostrihané videá, preto neviem povedať, kto a koľko pokusov potreboval, ale myslím si, že najdlhšie to určite trvalo prezidentovi CFT ACADEMY Danielovi Štullerovi,“ dodal s úsmevom, veľmi širokým úsmevom P. Herstek. 

Finále patrí vychádzajúcej slovenskej futbalovej hviezde z Manchestru United Martinovi Šviderskému, ktorému asistuje bratranec Timon. „Snažili sme sa do videa dostať aj edukatívny rozmer. V tomto prípade je odkaz jasný – ponožky nemajú skončiť zabudnuté v šatni, doma v izbe, či v taške, ale patria do práčky,“ vysvetľoval dobre naladený P. Herstek a už o čosi vážnejšie doplnil: „Práve Martin Šviderský je príklad toho, že ak niekto ide poctivo a trpezlivo za svojim snom, môže sa dostať aj do tak slávneho klubu ako je napr. Manchester United.“ 

V CFT ACADEMY zverejnili video na svojej facebookovej stránke pri príležitosti dosiahnutia méty 5 000 sledovateľov. „V priebehu posledného mesiaca sme pridali viacero videí, kde sme sa snažili ponúknuť rôzne cvičenia, ako trénovať doma. Vďaka tomu nám výrazne stúpol počet nových sledovateľov a keďže je ich viac ako 5 000, povedali sme si, že niečo z nášho futbalového umenia predvedieme aj my tréneri,“ vysvetlil P. Herstek.  

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!