Rudlovský šlapák sa bude niesť v znamení viacerých atraktívnych noviniek

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Prvými pretekmi vo vranovskom okrese, ktoré ohlásili svoj termín, kedy sa budú konať, je Rudlovský šlapák. V poradí 7. ročník je zároveň zaradený do Slovenského pohára v behu do vrchu. Novinkou bude aj severská chôdza nordic walking, kde v rámci kategórie žien a mužov organizátori ocenenia prvých troch najlepších. Súčasťou bežeckého sviatku v Rudlove budú tiež preteky v mládežníckych kategóriách.

Pandémia spôsobená novým koronavírusom „vypla“ aj súťažné behanie. Zo známych dôvodov museli organizátori už v minulom roku oznámiť zrušenie viacerých pretekov. Tento príbeh neminul ani Rudlovský šlapák. Hoci jeho organizátorka Zuzana Stanovčáková, ktorá podujatie organizuje v spolupráci s obcou Rudlov, mala pripravenú zmenu pôvodného májového termínu na augustový, nakoniec z jej plánov zišlo. V tomto roku si však sympaticky povedala, že športovci sú ľudia s pozitívnym myslením a prístupom, preto 22. augusta pozýva bežcov do Rudlova po siedmykrát. „Situácia sa nám z týždňa na týždeň zlepšuje… Keďže sme srdcom športovci a optimisti, povedala som si, že termín a propozície zverejním. Myslím si, že by sme mali myslieť pozitívne, preto verím, že na rozdiel od minulého roka už ďalšia vlna pandémie nepríde. Augustový termín som mala naplánovaný aj pred rokom, no úprimne sa priznám, vtedy som nebola takou optimistkou, ako som teraz,“ vysvetľovala Zuzana Stanovčáková a ako doplnila, v priebehu najbližších týždňov predstaví aj nové a originálne logo pre Rudlovský šlapák.

Na bežkyne a bežcov čaká 9 kilometrov po kombinovanom asfaltovom povrchu s lesnou cestou. Vzhľadom k tomu, že trať má prevýšenie 560 metrov, a teda spĺňa parametre pre beh do vrchu, Z. Stanovčáková sa snažila o zaradenie pretekov do Slovenského pohára behu do vrchu. Tento rok sa jej podarilo s Úniou behu do vrchu dohodnúť a v Rudlove privítajú v tejto disciplíne slovenskú špičku. „Zaradenie našich pretekov do Slovenského pohára behu do vrchu bolo mojím tajným snom. Sama som ho v minulosti absolvovala a môžem povedať, že beh do vrchu má svoje vlastné čaro, ktoré odporúčam zažiť každému, kto rád behá. Som teda rada, že sa to podarilo vďaka mnohým kamarátom, ktorí nás poznajú a aj takto ocenili úroveň našich pretekov. Behy do vrchu sú špecifické tým, že sa beží v prírode a nepochybujem o tom, že naše Slanské vrchy ponúknu bežcom zážitok,“ dodala Z. Stanovčáková.

Podujatie sa uskutoční pod záštitou predsedu Prešovského samosprávneho kraja Milana Majerského.

Viac informácií o 7. ročníku Rudlovského šlapáku získate a prihlásiť sa môžete na www.pretekaj.sk.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!