Rozsvietenie stromčeka si nenechali ujsť ani Mikuláš s Brumtelášom

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Vranovčania sa v nedeľu dočkali! Dopoludnia prvého snehu a popoludní rozsvietenia vianočného stromčeka v centre mesta.

V dôsledku epidemiologickej situácie, ktorá nedovolila pozvať verejnosť ako po minulé roky, sa tohtoročné rozsvecovanie vianočného stromčeka v centre Vranova nad Topľou nieslo v komornejšej atmosfére. Napriek tomu, že podujatie bolo oficiálne zrušené, predsa len si publikum našlo.

Mestský dom kultúry mal pritom pripravenú veľkolepú slávnostnú jazdu rozprávkového záprahu s Mikulášom a Brumtelášovcami. Dokonca vyhlásil aj súťaž o najkrajšiu masku a kostým čerta alebo anjela. Víťazi, ktorí by vzišli z hlasovania na facebookovej stránke MsDK, by sa previezli v koči spolu s ďalšími rozprávkovými postavičkami.

To však nemal byť jediný darček pre vranovské deti, pretože kolektív pracovníkov MsDK vydal nedávno knihu Legenda o vzniku Vranova nad Topľou, ktorá, okrem iného, obsahuje aj zhudobnené texty. Tie tvoria základ pôsobivého programu.

Hudobno-vzdelávacie divadlo, či časť z tohto scenára, ktorý pochádza z dielne Petra Nováka, Maroša Sobotu a Alžbety Madejovej, chceli v tomto období odprezentovať po materských školách, či v estrádnej sále domu kultúry.

Hoci pre aktuálne opatrenia to nie je možné, riaditeľ MsDK Peter Novák prisľúbil, že hneď ako to situácia dovolí, medzi deti zavítajú.


Fotogaléria

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!