Rozdielovým hráčom Vranova v derby s Michalovcami bol Samuel Fečo

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Stolní tenisti MŠK VsTK Vranov vstúpili do novej sezóny víťazstvom. V derby zdolali ŠKST Michalovce 6:3. Z pohľadu konečného výsledku bol kľúčový výkon Samuela Feča, ktorý vyhral všetky tri stretnutia. Dva body pridal Peter Tušim a jeden bod získal Daniel Oráč. Za hostí bodovali Lukáš Kostelník a Martin Hruška.

V úvodných dvojhrách bodoval Peter Tušim s Patrikom Senkuličom a Martin Hruška zdolal Daniela Oráča. Na tretí zápas nastúpil Samuel Fečo a v prvom sete dovolil uhrať Lukášovi Kostelníkovi iba tri loptičky. Podstatne vyrovnanejší bol druhý set, v ktorom rodák zo Svidníka vyhrával 10:8, no mládežnícky reprezentant získal štyri body za sebou. V treťom dejstve potvrdil definitívne svoje víťazstvo komfortným pomerom 11:4. „V prvom zápase sezóny sa mi hralo v pohode, bez akéhokoľvek náznaku trémy, keďže extraligu hrám už tretí rok. Na zápas som nastupoval sebavedomo, a to len vďaka mojej drine počas prípravy, ktorá si myslím, že sa aj odzrkadlila. Na môj výkon proti Lukášovi Kostelníkovi som bol veľmi hrdý a verím, že to takto vnímali aj diváci. Druhý set nebol pre mňa až tak dôležitý. Po prvom odohratom sete som vedel, že zápas vyhrám, aj keby mi jeden alebo dva sety nevyšli,“ uviedol Samuel Fečo.

Proti Martinovi Hruškovi nastupoval za stavu 3:2 pre Vranov, navyše na vedľajšom stole zvádzal dramatickú bitku D. Oráč, ktorý nakoniec podľahol L. Kostelníkovi 2:3 (13, -11, 16, -9, -3). S. Fečo však svoju misiu zvládol a skúsenejšieho súpera zdolal 3:1 (8, -13, 7, 7). „Duel s Martinom Hruškom bol skôr o psychike v koncovkách, v ktorých som dominoval a vďaka tomu sa mi podarilo vyhrať,“ hodnotil S. Fečo.

Za stavu 4:3 dali definitívnu bodku za úspešným vstupom do sezóny symbolicky S. Fečo a P. Tušim, ktorí zdolali P. Sačurovského, resp. M. Hrušku. „Zápas dopadol podľa mojich očakávaní, preto verím, že takýchto víťazných domácich stretnutí bude čo najviac, vďaka čomu potiahneme náš tím v tejto sezóne čo najďalej. Po víťaznom vstupe môžeme hrať sebavedomejšie. Dúfam, že víťazná vlna bude pokračovať. Môžem prisľúbiť, že urobíme pre to maximum,“ zdôraznil S. Fečo.

 

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!