Rozbehla sa Žiacka šachová liga, aj krajské súťaže v šachu

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

V piatok sa po viacmesačnej prestávke uskutočnila v CVČ Vranov nad Topľou opäť Žiacka šachová liga Vranova. K šachovniciam si prisadlo 10 súťažiacich.

Po odohraní siedmich kôl s tempom 15 minút na partiu vzniklo nasledovné poradie: 1. Aleš Chytra (6,5 b., ZŠ Bernolákova, Vranov), 2. Jakub Palfi (6,5 b., ZŠ Sečovská Polianka), 3. Filip Jozef Pantlikáš (4 b., ZŠ Štúrova, Hanušovce), 4. Tibor Chytra (4 b., ZŠ Bernolákova, Vranov), 5. Ondrej Žalud (3 b., ZŠ s MŠ Tovarné), 6. Karol Matta (3 b., ZŠ s MŠ Tovarné), 7. Lukáš Bakajsa (3 b., ZŠ Štúrova, Hanušovce), 8. Scarlett Van Nuilová (3 b.,  ZŠ Štúrova, Hanušovce), 9. Adrián Čurha (2 b., ZŠ s MŠ Tovarné), 10. Matúš Jelo (0 b.,  ZŠ Štúrova, Hanušovce).

Počas uplynulých víkendov sa tiež odohrali dve kolá 3. a 4. šachovej ligy. MŠK Vranov privítal doma PŠK Tatran Dasoň Prešov. Hostia prišli v silnej zostave a zdolali domácich s výsledkom 6,5 : 1,5. Bod pre Vranov získal Jozef Feník a polbod Jozef Bednár. Na druhý deň vycestovali šachisti MŠK Vranov do Modry na Cirochou, kde utrpeli prehru 2 : 6. Body za výhru vybojovali Vladimír Verba a Miroslav Chytra.

Lepšie sa šachovému oddielu MŠK Vranov darilo vo štvrtej lige. V Stropkove najskôr porazili domáce družstvo juniorov výsledkom 3 : 2. Bodovali Jerguš Ropovík, Michal Virostko a M. Chytra. V ďalšom kole si poradili aj s družstvom POS Svidník, keď zvíťazili 5 : 0. Z výhier sa tešili Veronika Bubnárová, Jakub Palfi, J. Ropovík, M. Virostko a M. Chytra.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!