Reštart hokejbalovej Extraligy juniorov. Vranovčania chcú medailu!

imrich.mako@vranovske.sk
Autor
Hokejbalová Extraliga juniorov sa dohrá, a to je skvelá správa! Juniori HMHK bauska. Vranov sa do súťažného kolotoča vrátia v piatok doma proti Pruskému. Keďže postup do play off majú vo vrecku, v posledných troch zápasoch základnej časti sa budú snažiť vyladiť formu na vrchol sezóny. 
 
 
Kvôli pandémii spôsobenej ochorením COVID-19 boli na Slovensku prerušené všetky súťaže. Kým viaceré národné a regionálne zväzy pre nepredvídateľnosť situácie niektoré z nich dokonca zrušili, Slovenská hokejbalová únia si trpezlivo počkala a pri postupnom uvoľňovaní opatrení rozhodla – sezóna sa dohrá! „Pri poslednom uvoľnení opatrení nám zo Slovenskej hokejbalovej únie rozposlali e-mail, v ktorom sa nás pýtali, kto by chcel súťaž dohrať. Vo Vranove sme sa k tomu postavili jednoznačne. Odpísali sme, že, rešpektujúc všetky pravidlá a podmienky, hrať chceme,“ uviedol tréner HMHK bauska. Vranov Branislav Štefan. 
 
Hokejbaloví juniori Vranova stihli pred vypuknutím koronakrízy odohrať domáce stretnutie s Košicami a potom bola súťaž prerušená. Keďže platil zákaz organizovania športových podujatí, vrátane tréningového procesu, udržiavali sa hráči v kondícii individuálne. „Juniori, ktorí sú vekom dospelí alebo na prahu dospelosti, si už uvedomujú, že nestačí len prísť na tréning a odohrať zápas. Počas koronakrízy sme si v našej skupine zdieľali videá, kto a ako sa pripravuje, či screenshoty koľko chlapci nabehali. Keďže sme chceli, aby to bolo aj o zábave, vymýšľali sme tiež rôzne súťaže. Samozrejme, keď sme vybehli na prvý tréning, bolo vidieť, že herná prax im chýba. Iné je behať, posilovať… a iné je chytiť hokejku po dvoch mesiacoch do ruky, ale myslím si, že sa do toho dostali rýchlo,“ pripomenul B. Štefan. 
 
Pred reštartom juniorskej Extraligy je dôležité uviesť, že v súťaži nebudú pokračovať majstrovské Košice. Dva zápasy, ktoré mali odohrať, sa skontumujú a ostatné výsledky ostatnú v platnosti. Na Vranovčanov čakajú v základnej časti ešte tri stretnutia. Hoci pôvodne bol program termínovo rozložený do štyroch týždňov, odohrajú ho v priebehu najbližších dvoch víkendov. „Nebudeme tajiť, chceli by sme postúpiť minimálne do semifinále a zahrať si o medailové pozície. Nálada v tíme je dobrá, pričom záver základnej časti chceme využiť na vyladenie formy a najmä na to, aby sme sa nastavili správne mentálne. Kvalitu na postup do prvej štvorky máme, ale v play off rozhodujú detaily a keďže sa hrá na dva víťazné zápasy, veľa priestoru na reparát nebude,“ upozornil B. Štefan. 
 
V rámci prípravy odohrali vranovskí juniori, doplnení o viacerých seniorov, prípravný zápas s účastníkom mužskej Extraligy HBC Košice, ktorému podľahli 3:6. Táto kombinácia nie je náhodná, pretože vo vedení HMHK bauska. padlo jedno dôležité rozhodnutie – klub sa v tohtoročnej baráži pokúsi postúpiť do seniorskej Extraligy! „Už dávnejšie sme deklarovali, že chceme, aby juniori, ktorí končia túto kategóriu, mohli pokračovať ďalej v kariére. Chceli sme teda, aby si chlapci, ktorí so seniorskou súťažou zatiaľ kontakt nemali, vyskúšali, čo ich čaká, ak by sme v baráži uspeli,“ vysvetľoval B. Štefan a k samotnej baráži dodal: „V klube sme rozhodnutí, že baráž o Extraligu hrať chceme. Nič na tom nemení ani fakt, že koronakríza zasiahla aj podporu športu. Na druhej strane platí, že i my budeme musieť pracovať so skromnejším rozpočtom, preto si ešte sadneme s hráčmi a predstavíme im naše možnosti. Verím, že sa dohodneme a spolu zabojujeme o najvyššiu súťaž pre Vranov.“

 

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!