Rešpekt pre SAČUROVSKÝ TRAKTOR za nezištnú pomoc v rekordnej výške

  • Obce
  • Dátum: 31.07.2023
imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Sačurovský traktor 2023 dopadol na výbornú. Majitelia štvorkoliek, off roadov a traktorov si na trati užili všetky pripravené jazdecké výzvy. Odhadovaná návštevnosť presiahla tri tisícky divákov. A pomôcť sa podarilo rekordnou sumou.

Sačurovský traktor ponúka každý rok neopakovateľný zážitok. Jeho organizátori totiž vždy dokážu pripraviť na trati situácie, ktoré súťažiacim jazdcom škrtnú rutinu a nútia ich hľadať nové možnosti, ako trať zdolať.

Hoci tento rok bolo snahou zjednodušiť ju najmä zväčšením zákrut, realita vypálila opačne. „Ťahanie strojov bolo na pravidelnej báze,“ reagoval starosta obce Sačurov Peter Barát.

Energiu v areáli si užívalo viac ako 3 000 divákov. Určite by ich bolo v konečnom účtovaní aj viac, ak by popoludní neprišla búrka… No ani toto nedorozumenie s počasím nezmenilo nič na pozitívnej spätnej väzbe na sačurovské jazdecké dobrodružstvo.

V skvelej atmosfére sa podarilo fantastickým spôsobom naplniť aj ďalšie posolstvo Sačurovského traktora, ktoré je s ním previazané neoddeliteľným spôsobom. Pomoc. Tento rok Vranovčanke Bibiáne Rákociovej.

Keď 13. januára 2017 nacúvalo do vtedy 18-ročnej študentky smetiarske auto, život sa jej zmenil od základov. Utrpela 27 zlomenín, niekoľko týždňov dokonca zotrvala v umelom spánku a bdelej kóme. Hoci rana osudu bola tvrdá, u Rákociovcov sa nevzdali. Bibka musela začať odznova a s obrovskou podporiu rodiny sa jej podarilo urobiť výrazné pokroky.

Vďaka komunite, ktorá sa stretla na tohtoročnom Sačurovskom traktore, bude môcť robiť aj ďalšie pokroky. Vyzbieralo sa totiž 4 380 eur, plus 1 000 eur pridalo Adeli centrum Piešťany. „Vďaka patrí všetkým, ktorí priložili ruku k Sačurovskému traktoru – organizátorom, dobrovoľníkom, súťažiacim, sponzorom, divákom… Nebyť ich ochoty, angažovanosti, nasadenia, veľkorysosti…, nikdy by sa nám nepodarilo zorganizovať podujatie v takomto rozsahu a pomôcť takouto sumou,“ poďakoval sa P. Barát.

Sačurovský traktor je dnes značkou, a to aj napriek tomu, že nikdy nešiel po biznisovej a komerčnej línii. Organizátori vďaka podpore sponzorov a nadšencov, ktorí sa našli v jazdení v teréne, dokázali vždy vyskladať rozpočet tak, aby výťažok z dobrovoľného vstupného a tomboly mohli venovať na dobročinné účely. „Už dnes sme rozhodnutí, že o rok budeme organizovať finančnú zbierku pre Paľka Štovku z Kučína. Keď sa Bibkiny rodičia dozvedeli, aká suma sa vyzbierala, hneď sa rozhodli venovať mu z nej 500 eur,“ pripomenul toto gesto P. Barát.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!