REŠPEKT! D. Bodorová a K. Škovierová rozdali 698 vianočných krabíc!

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok? Vo Vranove nad Topľou a blízkom okolí pre takmer sedem stoviek seniorov, či detí.

Už tretí rok sa na Slovensku teší mimoriadnej podpore projekt „Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok“. Jeho ideou je potešiť ľudí v čase Vianoc maličkosťami venovanými s úprimnou radosťou. Vo Vranove nad Topľou boli tento rok dušou projektu Dominika Bodorová s Katarínou Škovierovou.

Vďaka veľkorysosti, s ktorou sa stretli, sa im podarilo odovzdať 698 krabíc. Najviac – 516 – putovalo pre seniorov vo Vranove nad Topľou do Strediska evanjelickej Diakonie, neziskovej organizácie MIMA, Domu s opatrovateľskou službou, Denného centra CENTRUM, Zariadenia pre seniorov, Denného centra v Čemernom a Centra sociálnych služieb AMETYST v Tovarnom. Darčeky urobili radosť aj 58 opusteným, starším alebo sociálne slabším ľuďom vo Vranove nad Topľou aj v Tovarnom, 75 deťom z vranovského Centra pre deti a rodín, 42 sociálne slabším rodinám a 7 členkám skupiny Babkoplet. „Tieto čísla sú milým zrkadlom toho, že aj napriek tomu nešťastnému obdobiu, ktoré sa dotklo každého jedného z nás, sa našla obrovská kopa ľudí, ktorí nezabudli na spolupatričnosť, pochopenie a ľudskosť. Do zbierky sa zapojili jednotlivci i veľké kolektívy, napr. z pizzérie Vulkano, hotela Patriot, bezobalového obchodíku finom, mnoho detí zo škôl, medzi ktoré patrí napríklad ZŠ Bernolákova, ZŠ Kladzany, MŠ Okulka. Z každého jedného balíčku žiaril úsmev, láska, nádej a porozumenie,“ napísala vo svojom statuse na Facebooku Katka, ktorá sa aj touto cestou chcela, spolu s Dominikou, poďakovať Gabriele H. a Mestskému úradu vo Vranove nad Topľou za poskytnutie priestorov na oficiálne zberné miesto, ako aj skautom z 1. oddielu Lipy Vranov nad Topľou, ktorí poskytli priestory na zhromažďovanie, kontrolu a izoláciu krabičiek, no nezabudli ani na všetkých dobrovoľníkov, ktorí sa zapojili do prevozu, roztriedenia a odovzdávania balíčkov. „Na záver by sme Vám chceli zaželať krásny vstup do nového roka 2021! Prežite ho v pokoji, zdraví, láske a nezabúdajte, vždy je dôvod na radosť!“ zapriali Katka a Dominika.


Fotogaléria

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!