Remíza v Košiciach je pre Vranov „výhrou“ nad zdravotnými patáliami

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

MFK Vranov nastupoval na duel proti Slávii TU Košice v neľahkej situácii. Hlavný otáznik visel nad tým, ako sa mužstvo vysporiada predovšetkým so zdravotnými patáliami v kabíne. Bod za remízu 1:1 má z pohľadu prístupu a morálky hráčov pridanú hodnotu.

Vranovčania po prehrách v Lipanoch a doma s Prešovom chceli dať na dva, predovšetkým výsledkovo, nevydarené stretnutia zabudnúť. Slávia TU Košice však patrí v III. lige medzi futbalových nositeľov kvality. Hráčov MFK teda nečakala žiadna papierovo povinná jazda, práve naopak.

Defenzívnejšia taktika

Tréner Roman Lazúr začal prípravu na toto stretnutie analýzou videa zo zápasu 1. FC Tatran Prešov – Slávia TU Košice. Aj vzhľadom k tomu, že pre vylúčenie vypadol zo zostavy Marek Babjak, musel prispôsobiť optiku pri pohľade na taktiku i tomuto faktu. „So staršími hráčmi sme sa bavili o tom, že v Košiciach budeme hrať defenzívnejšie, pričom priestor, ktorý by sa nám otváral, sme chceli využiť na rýchle protiútoky. Čakali sme, že domáci na nás od úvodu vybehnú, čo sa aj naplnilo, no ustáli sme to a postupne hru vyrovnali,“ uviedol tréner MFK Vranov Roman Lazúr.

Bod s pokorou

Jednou z ciest, ako sa chcel Vranov presadiť mali byť štandardné situácie. Práve po jednej z nich zavrel priestor na druhej žrdi Jakub Vodilka a svojim siedmim presným zásahom v sezóne otvoril skóre. Domáci na tento moment reagovali zvýšením ofenzívnych obrátok a v 70. min. po nedôraznom odkope vyrovnal parádnou strelou spoza šestnástky Peter Vilčko. „Keďže viacerí naši hráči neboli v optimálnom zdravotnom stave, ku koncu nám už aj dochádzali sily. Košičania zahrávali viacero štandardiek a v závere ešte nastrelili žrď, preto berieme bod s pokorou. Potrebovali sme odohrať zápas, v ktorom nám pomôže i kúsok šťastia a teraz sme ho mali,“ reagoval R. Lazúr.

Poďakovanie hráčom za prístup

Situácia v kabíne MFK Vranov nie je jednoduchá. Po náročnom augustovom programe sa hráčom nevyhli zranenia a viacerí museli nastúpiť so sebazaprením. Najkomplikovanejšie to majú momentálne Vranovčania na brankárskom poste. Emil Sudimák po zranení proti Trebišovu nebol stopercentne fit a Maksym Kharin musel tlmiť bolesť natiahnutých slabín injekciou. Zdravotne v poriadku neboli ani Erik Burcák, Miroslav Hanuščák, či Jakub Vodilka, ktorý mal žalúdočné problémy. „Najmä u starších hráčov cítiť únavu z nahusteného programu, preto si vážim, ako pristúpili k tomuto zápasu. Nezvyknem chalanom ďakovať za výkon, lebo odovzdať na ihrisku všetko beriem ako povinnosť, no tentoraz si za výkon v Košiciach poďakovanie zaslúžia. Cením si nielen prístup, ale aj to ako rýchlo pochopili herný koncept, akým sme chceli hrať a celý duel sa ho držali,“ zdôraznil R. Lazúr.

Nahustený program

Hráči Vranova mať veľa času na regeneráciu nebudú. Po sobotňajšom domácom vystúpení proti Rudňanom nastúpia v stredu v Slovnaft Cupe na pôde štvrtoligových Medzilaboriec a v nedeľu privítajú Kalšu. „Rudňany ako nováčik síce vonku nezískali ešte ani bod, ale nečakám, že prídu predať kožu lacno. Dôležité bude, aby sme si priebeh nekomplikovali, čo predpokladá v prvom rade efektivitu v koncovke, pretože šance si určite vypracovať dokážeme. V priebehu týždňa najviac vyťažovaní hráči budú mať ľahšiu formu tréningu s dôrazom na regeneráciu a s využitím služieb nášho fyzioterapeuta Maroša Lukiča alebo maséra,“ doplnil R. Lazúr.

Slávia TU Košice – MFK Vranov 1:1 (0:0)

Góly: 70. Vilčko – 57. Vodilka.

Zostava Slávia TU Košice: Pangrác – Urban, Šosták, Baran, Vilčko, Gere (79. Popovič), Miškovič, Timkovič (79. Borok), Trebuňák, Vysočan, Ivanko-Macej (69. Pásztor).

MFK Vranov: Kharin – Lukáč, Popov, Maďarík, Straka – Hreha, Hanuščák, Ficko (90. Močič), Kulich – Vodilka (82. Milenky), Burcák.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!