Raslavice si vysokým víťazstvom v Soli udržali nádej na postup

ČK: 90. P. Veselovský (po 2 ŽK).

Góly: 6. Šimko z 11 m, 30. Šimko z 11 m – 44. Kotľár.

***

Soľ – Raslavice 1:6 (0:3)

Po desiatich góloch do siete Veľkého Šariša zaznamenali OFM – SIM Raslavice ďalšie vysoké víťazstvo aj na pôde FK Soľ. O osude stretnutia sa rozhodlo v prvom polčase, kedy si ašpirant na postup vypracoval trojgólový náskok a navyše domáci prišli hneď o dvojicu vylúčených hráčov.

Raslavice vstúpili do stretnutia ofenzívnejšie a trojbodovú víziu začali napĺňať už po desiatich minútach hry. Prenikajúceho hráča súpera zastavil nedovolene Matúš Sakala a hlavný rozhodca Mati ukázal na biely bod. Do situácie však vstúpil jeho asistent Cisko, ktorý ho správne upozornil, že k faulu došlo ešte pred pokutovým územím. K štandardke sa postavil Kuhajdík a hráč roka v rámci Slovenského zväzu v malom futbale opäť len potvrdil, že patrí medzi excelentných exekútorov štandardiek.

V 15. min. sa vydal na slalomovú misiu Košč. Po jeho kontakte s Dubasom odpískal Mati „ďalší“ pokutový kop, ktorý Stachura premenil aj napriek tomu, že Petro smer jeho strely vystihol.

Soľ mohla kontrovať v 19. min., kedy zahrávala štandardku, ale Miroslav Sakala zakončil v tutovej pozícii sám pred Juhásom iba slabučko do jeho rúk.

Do scenára podľa predstáv domácich nezapadli ani 22. a 26. min. Hajník dvakrát fauloval v strede poľa a Mati bol nekompromisný. V priebehu štyroch minút vytiahol pre stredopoliara Soli dve žlté karty a poslal ho predčasne pod sprchy.

Po polhodine hry chybovali domáci v rozohrávke v strede poľa a súper okamžite preniesol ťažisko hry pred ich šestnástku. Stachura si najskôr zasekol obrancu a hoci Petro jeho prvý strelecký pokus vyrazil, proti dorážke si nárokovať nemohol.

V 43. min. sa dostal Dubas pri rohovom kope Soli do kontroverzie so Sabolčíkom a keďže už jednu žltú kartu mal, po druhom napomenutí nedohral zápas ani on.

Druhý polčas už nemal také tempo, ako úvodná 45-minútovka. Napriek tomu, že zverenci trénera Radoslava Homoľu hrali v dvojnásobnom oslabení, mohli ešte stretnutie zdramatizovať. V 48. min. znížil po brejkovej situácii Miroslav Sakala. O desať minút neskôr po ďalšej rýchlej akcii navádzal loptu Zubko, ktorý sa nakoniec rozhodol pre prihrávku Eliášovi a domáci útočník v zaujímavej pozícii minul. Raslavičania si už potom zápas nekomplikovali. Postupne pridali ďalšie tri presné zásahy a duel doviedli do víťazného konca. Definitívnu podobu výsledku mohol dať ešte v 88. min. Červeňák, no loptu popod Juhása nepretlačil.

Góly: 48. Miroslav Sakala – 12. Kuhajdík, 15. Stachura, 31. Stachura, 64. Stachura, 69. Stachura, 79. Bašista.

ŽK: 10. Matúš Sakala, 14. Dubas, 22. Hajník – 16. Berecký, 19. Košč, 90. Luščák.

ČK: 26. Hajník, 43. Dubas.

Zostava Soľ: Petro – Berta, Dubas, Nemčík (46. Matta), Matúš Sakala, Miroslav Sakala (64. Červeňák), S. Dvorjak, J. Dvorjak, Zubko (76. Zubko), Hajník, Eliaš.

Zostava Raslavice: Juhás – Olšavský, Kuhajdík, Košč (39. Bašista), Stachura (73. Vasiľko), Guman (70. Švab), Sabolčík (46. Jusko), Berecký (46. Luetarnčík), Gombár, Luščák, Kačmár.

Ostatné výsledky: Ľubotice – Stará Ľubovňa 3:1, Gerlachov – Kračúnovce 1:0, Medzilaborce – Záhradné 0:0, Sabinov – Svit 2:0, Župčany – Spišská Belá 3:4, Demjata – Fintice 0:0.

Program 15. kola – 13. jún 2021 o 17.00 hod.:

Spišská Belá – Demjata (12. jún), Stará Ľubovňa – Gerlachov, Raslavice  – Ľubotice, Nižný Hrušov – Soľ, Fintice – Veľký Šariš, Svit – Župčany, Záhradné – Sabinov, Kračúnovce – Medzilaborce.

V. liga, skupina VIHORLATSKO-DUKELSKÁ

Zámutov – Žipov-Čierne 4:1 (1:0)

Góly: 30. Ovšák, 67. Babinský, 76. Babinský, 90. Kolník – 84. Hlad.

***

Hencovce – Borov 1:3 (0:1)

Góly: 53. Hudák – 20. Teraz, 80. Černega, 90. Hrehovčík.

Sačurov – Sečovská Polianka 1:0 (0:0)

Gól: 90. Vasiľ.

V 59. min. nepremenil Vasiľ pokutový kop.

***

Bystré – Ptičie 2:1 (0:0)

ČK: 90. Vaško (Ptičie).

Góly: 89. Pivovarník, 90. Tkáč – 83. Lancoš.

Ostatné výsledky: Kamenica – Lackovce 4:1, Jasenov – Pakostov 1:1, Belá – Stakčín 3:0.