Radio Head Awards: Nomináciu získali aj dve skladby kapely White Place

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Radio Head Awards bude Rádio_FM udeľovať po 14-krát. Fanúšikovia môžu slovenských interpretov podporiť hlasovaním v 1. kole na webe Radiohlavy.sk. V kategórii Skladba roka získala kapela White Place, za ktorou stoja bratia Daniel a Majo Jenčovci, hneď dve nominácie so skladbami Superposition a This Is The Truth Speaking.

White Place zaujali v závere minulého roka on line koncertom s názvom Empty Session, kde naživo predstavili sedem nových skladieb. Medzi nimi aj nominovanú Superposition. „Superposition znie ako rozhovor s Claudeom Debussym počas prechádzky dobovými parížskymi ulicami, pri ktorom od neho zisťujem, čo ho najviac fascinuje na ľuďoch a čo z toho pretvára do hudby. Impresionistický klavír, roztrúsený rytmický pattern a vokálne pozadia ešte rozkmitajú elektronické sample v závere, ideálne je vypočuť si ich naživo na len nedávno zverejnenej Empty Session. Superposition zaznie hneď prvá,“ napísal o skladbe v prehľade pre hudba.sk Matej Kráľ.

Rovnako ako Superposition má vyjsť na pripravovanom albume In Context aj skladba This Is The Truth Speaking, o ktorej Daniel Jenčo povedal, že je tým, čo by pravda vravela, ak by mala tú možnosť. „Je to skladba o dvoch verziách pravdy. Prvá spočíva v tom, že sa pravda mení podľa kultúry a storočia. Druhou je zas pravda bez akýchkoľvek zmien,“ uviedol Daniel Jenčo v rozhovore pre Radio Košice.

Ako dodal, kapela sa pri tomto singli rozdelila na dve frakcie. „Zatiaľ čo ja svoje harmónie mením a prispôsobujem, chlapci ostávajú verní jedinému tónu. V podstate som celému zvyšku kapely prikázal hrať dookola jeden tón. Až podozrivo s tým nikto nemal problém,“ dodal D. Jenčo.

Verejnosť môže hlasovať na Radiohlavy.sk do 5. februára. Z hlasovania v prvom kole Radio_Head Awards vzídu päťčlenné nominácie, ktoré budú zverejnené 7. februára.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!