R. Lazúr vyzdvihol futbalové príbehy Patrika Roháča a Erika Burcáka

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

MFK Vranov vyhral doma aj do tretice. TJ Tatran Oravské Veselé zdolal 3:0. Gólovo sa presadili Patrik Košuda, z pokutového kopu Lukáš Kulich a Peter Milenky.

Vranovčania nastupovali proti prvému súperovi zo stredného Slovenska v tejto sezóne v pozícii papierového favorita. Hoci hostia kožu lacno nepredali, zverencom trénera Romana Lazúra pomohol opäť úvodný rýchly gól. Druhý dôležitý moment prišiel pred koncom úvodného dejstva, kedy Lukáš Kulich premenil pokutový kop. Keď po zmene strán pridal spoľahlivý zákrok Tomáš Dráb a tretiu poistku pridal Peter Milenky, tri body ostali pri Topli. „Oravské Veselé je farmou Liptovského Mikuláša a má kvalitných hráčov. Pozrel som si videá nášho sobotňajšieho súpera a silní boli najmä v štandardných situáciách, pretože po fyzickej stránke sú veľmi dobre stavaní. Taktický plán sme mali podobný ako proti Svidníku. Ukázalo sa, že to bolo správne nastavené. Napriek tomu, že nám hostia trošku zavreli kraje, vedeli sme sa dostať do brejkových situácií. Dôležité bolo, že nám opäť vyšiel úvod. Hoci sme prvú finálku nepremenili, z ďalšej príležitosti sme už skórovali. Myslím si, že v momente, keď sme hrali bez lopty, sme dobre pracovali s priestorom. Rýchlo sme ju chceli získať s cieľom rovnako rýchlo sa dostať na súperovu polovicu,“ hodnotil tréner MFK Vranov Roman Lazúr.

Proti Oravskému Veselému ukončil Vranov sériu troch domácich zápasov. Ak to spočítame a podčiarkneme, výsledkom je deväť bodov a skóre 12:0. Tieto čísla sú o to viac úctyhodné, že R. Lazúr sa v úvode sezóny vytrápil pri skladaní zostavy so zraneniami. Zdravotné patálie sa nevyhli Michalovi Krajňákovi, Ivanovi Tsiupovi, Milanovi Lukáčovi, Jakubovi Verčimákovi, Emilovi Sudimákovi, Matúšovi Digoňovi a po zranení sa vracal Lukáš Kulich. Ak k tomu pripočítame dve červené karty, aj vzhľadom na nahustený program, vrátane dvojice pohárových stretnutí, sa bavíme o viac ako slušnej rotácii. „Úprimne poviem, že pred sériou troch domácich zápasov som trošku cítil tlak v kabíne. V tejto súťaži nie sú ľahkí súperi a napriek hladkým výsledkom sme to nemali jednoduché. Napr. v zápase so Svidníkom sme dominovali, ale hostia mali za bezgólového stavu čistú brejkovú príležitosť. Pokiaľ by ju premenili, mohli sme byť svedkami iného scenára. Na niečo podobné sme si teraz chceli dať v defenzíve pozor, čo nám vyšlo. Oravské Veselé malo možnosť až za stavu 2:0, no Tomáš Dráb nás, vrátane dorážky, podržal. Som teda rád najmä za nulu vzadu. Smerom k ofenzíve pracujeme na tom, aby sme si vytvárali šance s tým, že potom je to už na efektivite,“ reagoval R. Lazúr.

Vo futbale sa so zraneniami, bohužiaľ, nedá nerátať. R. Lazúr pripomenul, že o kvalitu kádra na papieri obavy nemá a hráčom sa za vystúpenia v úvode sezóny poďakoval. Zároveň však poukázal na dva príbehy. Prvým bolo zaradenie do nominácie staršieho dorastenca Patrika Roháča, ktorý sa na hraciu plochu dostal osem minút pred koncom. „Keď sme sa s trénerom staršieho dorastu Dušanom Durkajom rozprávali o tom, ktorému z hráčov by sme dali príležitosť zbierať skúsenosti v A-mužstve, rozhodli sme sa pre Patrika. Hoci bol na ihrisku krátky čas, stihol mať dva veľmi dobré obranné zákroky a nechýbalo veľa, aby sa pri našej štandardke presadil gólovo. Pre každého mladého hráča je určite skvelé, ak sa v zápase dostane do hry a hraciu plochu môže opúšťať s pozitívnou emóciou. Prvé minúty má, dokonca v základnej zostave, za sebou Marko Demčák, teraz nastúpil Patrik Roháč a určite dám príležitosť i ostatným mladým hráčom, ak si to svojim prístupom vypýtajú,“ uviedol R. Lazúr.

Tréner MFK Vranov sa rovnako pristavil aj pri útočníkovi Erikovi Burcákovi. Odchovanec stropkovského futbalu sa pre pracovné povinnosti spojené so získaním atestácie nemôže venovať futbalu naplno. S R. Lazúrom sa však dohodli, že ak to bude potrebovať, príde a mužstvo v štichu nenechá. Vysoký forward si za svojim slovom stál a nastúpil proti Svidníku, aj Oravskému Veselému. „Erik urobil veľké gesto. Keď som ho poprosil, aby nám prišiel pomôcť, nehľadal výhovorky, prečo by prísť nemal, práve naopak. Viackrát som v rozhovoroch povedal, že hrať za Vranov budú iba tí, ktorí za Vranov hrať chcú. „Doky“ ukázal príklad, ako má vyzerať vzťah hráča ku klubu. Za to, ako k tomu pristúpil, si ho vážim nielen ako hráča, ako futbalistu, ale aj ako človeka,“ zdôraznil R. Lazúr.

MFK Vranov – TJ Tatran Oravské Veselé 3:0 (2:0)

Góly: 13. Košuda, 45. Kulich z PK, 75. Milenky.

ŽK: 60. Šmiheľ.

Zostava Vranov: Dráb – Ulianov, Babjak, Šuľák, Tsiupa, Verčimák (76. Marcinko), Milenky, Demčák, Košuda, Kulich (83. Roháč), Digoň (68. Burcák).

Zostava Oravské Veselé: Feriančík – Šmiheľ, Ondrek, Gočal (65. Hvoľka), Kudlička (88. Baláž), Jurky (88. Cuninka), Straka, Kmeť, Hatala (76. Klačko), Kraľovanský, Janič (76. Pňaček).

 

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!