R. Lazúr: V kabíne padlo jednoznačné rozhodnutie, nastúpime v plnej sile

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

MFK Vranov postúpil cez Slavoj Trebišov do 3. kola Slovnaft Cupu zaslúžene. Zverenci trénera Romana Lazúra prijali súboj s druholigistom ako športovú výzvu, ktorú ozdobili viacerými výbornými individuálnymi výkonmi okorenenými parádnymi gólmi v podaní Daniela Hrehu a Jakuba Straku.

Vranovčania majú od úvodu sezóny nabitý program. Napriek tomu, že dva anglické týždne majú za sebou a pred súbojom s Trebišovom mali ďalší pred sebou, ktorý uzavrú šlágrom v Lipanoch, nekalkulovali. V kabíne totiž padlo rozhodnutie hrať v plnej sile! „Bavili sme sa o tom so staršími hráčmi, v akej zostave nastúpime. Padlo jednoznačne rozhodnutie, že nastúpime v plnej sile s cieľom zvíťaziť a to sa podarilo,“ vpustil nás do zákulisia tréner MFK Vranov Roman Lazúr.

Bez ohľadu na to, že jeho trénersky kolega Ondrej Desiatnik nechal oddychovať viacero opôr, pochybovať o kvalite základnej zostavy, ktorá vybehla na umelý trávnik vo Vranove, by bolo športovo nekorektné.

Vyrovnaný priebeh rozhodli detaily a v tých mali navrch domáci, ako napr. v 19. min., keď Sudimák vytiahol na brvno hlavičku Jinjolavu. Ak by bolo 0:1, Vranovčania by pravdepodobne potrebovali pár minút na reštart, no namiesto toho mohli okamžite demonštrovať vlastnú ofenzívnu silu. Hoci bez gólového efektu, ale z pohľadu hernej pohody to malo nespochybniteľný význam.

Po druhom polčase môžeme konštatovať, že Vranov nepostúpil vďaka tomu, že by Trebišov hral slabo. Domáci postúpili, lebo súperovi toho veľa nedovolili. Dve situácie, ktoré napriek tomu, že vyzerali sľubne, skončili bez ohrozenia brány MFK, sú rešpektovanou vizitkou defenzívy celého mužstva.

Ak sme v úvodnej 45-minútovke spomínali Sudimáka, po pár sekundách po návrate z kabíny musíme vytiahnuť Popova so Strakom, ktorých stíhacia jazda za unikajúcim Pálfim v samostatnom nájazde bola ďalším rozdielovým momentom. Lebo ak by bolo v 46. min. 0:2…

Potom však prišli fantastické zakončenia v podobe Hrehu so Strakom a scenár zrazu vychádzal z úplne iných osnov. Vranovčania makali, nepanikárili, nezaparkovali sa pred vlastné pokutové územie a tým len podčiarkli opodstatnenosť svojho postupu. „Myslím si, že máme celkom dobrú fazónu, preto som v kabíne zdôrazňoval dve veci – trpezlivosť a dodržiavanie taktického plánu, ktorý sme si ukázali. Hráči k svojim povinnostiam pristúpili zodpovedne a herný plán nám vyšiel. Nakoniec sme mohli vyhrať aj vyšším rozdielom, pretože Trebišov to s pribúdajúcimi minútami vzadu otvoril a z brejkových situácií sme mohli zavrieť zápas už skôr,“ uviedol R. Lazúr.

Víťazstvo, kedy sa po vyrovnanom priebehu a inkasovanom góle do šatne, mužstvo zmobilizuje, má hodnotu s pridanou hodnotou. Určite by bolo zaujímavé u celej základnej jedenástky Vranova porovnať nabehané metre a ďalšie parametre v porovnaní s treťoligovým zápasom. Napriek tomu, že tieto dáta k dispozícii nemáme, veríme, že nikto nebude namietať, ak si budeme istí, že prekročili rámec regionálnej súťaže. Pokiaľ vezmeme do úvahy, že R. Lazúr zažíval pri skladaní mužstva počas letnej prestávky horúce chvíle, vyhrať vďaka futbalovej kvalite v kombinácii s morálkou, je devíza, na akej sa dajú postaviť pevné základy. „Každé víťazstvo je dôležité, navyše poraziť druholigistu nie je jednoduché. Všetci hráči hostí sú totiž po fyzickej stránke pripravení veľmi dobre, ale my sme im v tom veľmi zdatne konkurovali. Som rád, že plán, ktorý sme si určili, vyšiel a viacerí chalani podali naozaj veľmi dobré výkony. Proti Trebišovu to bolo o team spirite, ktorý sa prejavil na ihrisku a dopomohol nám k postupu,“ zdôraznil R. Lazúr.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!