R. Lazúr po žrebe Slovnaft Cupu: Čaro futbalu je v jeho nevyspytateľnosti

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

MFK Vranov vyzve v 5. kole Slovnaft Cupu fortunaligistu. Avizovaný termín zápasu s FK Pohronie Žiar nad Hronom – Dolná Ždaňa je 2. marec 2022 so začiatkom o 14.00 hod. Headlinom stretnutia bude i to, či Vranovčania budú pokračovať v prepisovaní klubovej histórie a prvýkrát postúpia cez tím z najvyššej súťaže.

Keď MFK Vranov postúpil v 4. kole cez ŠK Belá, tréner Roman Lazúr mal v tom, koho by si prial v osemfinále, jasno. Ako hráč si zahral v Slovnaft Cupe proti Žiline, ako fanúšik zažil ŠK Slovan Bratislava a z pozície funkcionára má za sebou zápas proti FC DAC 1904 Dunajská Streda. „Prial by som si Trnavu, ktorú by určite radi videli aj naši fanúšikovia, alebo potom Trenčín, pretože s jeho trénerom Petrom Hlinkom sme spolu študovali,“ uviedol po dueli v Belej tréner MFK Vranov Roman Lazúr.

Ponuka súperov v osemfinále bola naozaj pestrá. Keďže tímy už neboli nasadzované, v hre bola piatoligová ŠK Sásová, ako aj majstrovský ŠK Slovan Bratislava. Fanúšikovia, a to nielen Vranova, boli v napätí…

Keď zaznel „MFK Vranov“, v tom čase ešte stále mohol naraziť na zverencov Vladimíra Weissa st., či najpríjemnejšie prekvapenie jesene MFK Ružomberok. Futbalový osud prihral do cesty Vranovčanom aktuálne posledný tím Fortunaligy FK Pohronie Žiar nad Hronom – Dolná Ždaňa, v ktorého drese pôsobili v minulosti Ján Hatok a Patrik Košuda. „Pri dobrom taktickom pláne môže byť úspešný každý, preto tak ako vo všetkých zápasoch, aj v tomto pôjdeme naplno. Pohronie má v tejto sezóne vlastný futbalový príbeh, no teraz je ťažko posúdiť, čo bude v jari. Za nás však môžem povedať, že radi by sme vhodne doplnili káder a pokiaľ by sa to podarilo, naša sila by tým ešte stúpla,“ reagoval bezprostredne po žrebe R. Lazúr.

Výhodou pre Pohronie môže byť, že 2. marca budú jeho hráči rozohratejší. Kým prvé treťoligové jarné kolo je na programe 12. marca, fortunaligista bude mať v tom čase za sebou už vystúpenia proti Trenčínu, Slovanu a Ružomberku.

Vranovčania však v priebehu jesene ukázali obdivuhodný charakter. Napriek tomu, že viacerých hráčov trápili zdravotné patálie, v Slovnaft Cup nešpekulovali so zostavou. Nastupovali v plnej sile a futbalový osud ich odmenil postupom do osemfinále, ktoré pre túto partiu s jej futbalovou morálkou nemusí byť konečnou zastávkou. „V kabíne sme dohodnutí, že prípravu chceme začať 15. januára, ale ako vieme, závisieť to bude od vývoja epidemiologickej situácie. V každom prípade sa na zápas s Pohroním tešíme. Určite si pozriem jeho vystúpenia a aj podľa toho budeme stavať náš herný plán. Samozrejme, kvalita na papieri je jedna vec, no potvrdiť ju v zápase je zase niečo iné. Futbal má však svoje čaro práve v tom, že vie byť nevyspytateľný, a v pohári zvlášť,“ dodal s úsmevom R. Lazúr.

Prehľad pohárových zápasov MFK Vranov proti tímom z najvyššej súťaže v ére slovenskej samostatnosti:

2020/2021 – 3. kolo

MFK Vranov – MFK Zemplín Michalovce 1:3

2018/2019 – 4. kolo

MFK Vranov – FC DAC Dunajská Streda 2:5

2016/2017 – 2. kolo

MFK Vranov – ŠK Slovan Bratislava 0:0, 2:3 po penaltách

2010/2011 – 2. kolo

MFK Vranov – MŠK Žilina 0:5

2003/2004 – 1. kolo

MFK Vranov – Dukla Banská Bystrica 0:5

1998/1999 – 1. kolo

MFK Vranov – 1. HFC Humenné 2:3

1997/1998 – 2. kolo

FK Lokomotíva Košice – MFK Vranov 8:0

1996/1997 – 1. kolo

MFK Vranov – FK Lokomotíva Energogas Košice 0:2

1993/1994 – 1. kolo

MFK Vranov – FK Lokomotíva Košice 1:1, 2:4 po penaltách

ZDROJ: www.mfkvranov.sk

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!