R. Lazúr: Dôvodov vnímať novú sezónu pozitívne ako výzvu je viac

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Nová sezóna. Nová výzva. Nová republiková súťaž s viacerými tímami, ktoré sú farmami mužstiev z dvoch najvyšších slovenských súťaží. MFK Vranov odštartuje svoju púť v novom súťažnom ročníku proti Partizánu Bardejov BŠK.

Reorganizácia súťaží vniesla do konfrontácií na regionálnej úrovni novú iskru. Očakávania smerujú k vyššej kvalite na ihrisku, aj smerom k vyšším diváckym návštevám. Obidvoch výziev sú si vedomí aj v MFK Vranov. Mužstvo ladilo formu v príprave v šiestich stretnutiach, vrátane turnaja v maďarskom Cigánde. „Prípravné zápasy nám nastavili zrkadlo, na čom sme potrebovali a potrebujeme popracovať. Stále je čo vylepšovať, ale bavíme sa o amatérskom futbale, hoci výkonnosťou a materiálnymi podmienkami sa chceme približovať k profesionalizmu. Čo sa týka priebehu prípravy,  som napr. rád za Maďarsko, kde sme zmenili súperov a zároveň sme turnaj namodelovali ako teambuilding, aby sa mohli hráči spoznať aj ľudsky, nielen futbalovo. Na papieri máme silný káder, no musíme to potvrdiť na ihrisku tak, aby sme boli úspešní v lige, i v pohári,“ uviedol tréner MFK Vranov Roman Lazúr.

Z odchodov pred novou sezónou zarezonoval prestup Daniela Hrehu do OFK Tatran Bystré a Erik Burcák nebude s tímom pokračovať kvôli pracovným povinnostiam. Pri Topli nebudú pôsobiť ani Adrián Gurega, Kristián Maďarík, Samuel Szabó, Martin Ján Vasiľ a po zranení sa do Bardejova vrátil Miroslav Hanuščák. Naopak do Vranova prichádzajú brankár Tomáš Dráb (MFK Zemplín Michalovce), obrancovia Marko Macejko (1. FC Tatran Prešov), Peter Šuľák (FK Humenné), Michal Krajňák (Slavoj Trebišov) a líder do ofenzívy Matúš Digoň (Slavoj Trebišov). V mužstve sa podarilo udržať Jakuba Verčimáka, Patrika Košudu, ako aj dvojicu ukrajinských legionárov Dmytra Ulianova a Ivana Tsiupu. Z dorastu prešli do A-mužstva Marko Demčák s Martinom Sabolom, ktorý však úvod sezóny nestihne, keďže absolvuje vojenský výcvik. „Dôležité pre nás bolo vyriešiť v prvom rade pozíciu stredného obrancu. Mišo Krajňák a Peťo Šuľák majú druholigové skúsenosti, ktoré sa budú v ťažkých zápasoch rátať. Vďaka tomu sa mi otvárajú ďalšie možnosti nielen v schéme so štyrmi bekmi, ale rád by som vyskúšal aj systém s troma obrancami. Sme radi, že smerom do ofenzívy sa nám podarilo dohodnúť s Matúšom Digoňom, ktorý nehrá šablonovite podľa vzorca, ale na hraciu plochu prináša určitú dávku kreativity. Vo všeobecnosti môžem povedať, že v kádri sú hráči, ktorí v ňom chcú byť, preto verím, že sa budeme prezentovať poctivými výkonmi, za ktoré si zaslúžime podporu fanúšikov,“ vysvetľoval R. Lazúr.

Kým v minulých sezónach nepomáhali kvalite III. ligy zásadné výkonnostné rozdiely medzi mužstvami, v novom súťažnom ročníka sa očakáva podstatne väčšia vyrovnanosť. Tímy zo stredného Slovenska sú síce pre našinca neznámou, ale čo to o nich napovedá, že MŠK Rimavská Sobota je farmou MFK Ružomberok, TJ Tatran Oravské Veselé má spoluprácu s Tatranom Liptovský Mikuláš a TJ Baník Kalinovo s FK Železiarne Podbrezová. Dodáme, že rovnakú dohodu medzi sebou uzavreli 1. FK Svidník s 1. FC Tatran Prešov a Slávia TU Košice s FC Košice. „Každý zo súperov sa snažil v rámci možnosti posilniť, preto očakávam ťažké a náročné zápasy, ktoré by mohli lákať divákov na štadióny. Pri súperoch zo stredného Slovenska bude vstupovať do hry faktor cestovania, ale vnímam to skôr pozitívne ako príležitosť priblížiť sa k profesionalizmu. Po ceste sa zastavíme na obed, mužstvo je spolu, v kolektíve vznikajú silnejšie väzby… Príležitostí a dôvodov, prečo vnímať novú sezónu pozitívne ako ďalšiu výzvu je teda viac. V klube, aj v kabíne sa na to tešíme,“ zdôraznil R. Lazúr.

Vranov má na úvod zaujímavé vyžrebovanie. V sobotu privíta doma Bardejov, v stredu sa v Slovnaft Cupe predstaví v Krásnej, v sobotu nastúpi na pôde Slávie TU Košice a potom ho čaká séria troch domácich stretnutí – proti Giraltovciam, Svidníku a Oravskému Veselému. „Zápasy s Bardejovom mali vždy správny náboj. Po vypadnutí z II. ligy dali hostia dokopy nový tím, ktorý má tiež svoje ambície. Osobne sa na tento duel teším a aj touto cestou by som chcel pozvať všetkých fanúšikov, aby nás prišli podporiť. Hráčov nastavujem tak, aby na hraciu plochu nastupovali presvedčení o ambícii, že chcú byť, čo najvyššie. Pre nás sú to prvé tri priečky. Verím, že tieto očakávania naplníme,“ dodal R. Lazúr.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!