PSK zriaďuje špeciálny email pre čakateľov na preočkovanie AstraZenecou

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Prešovský samosprávny kraj eviduje už druhý týždeň zvýšené dopyty ohľadom termínov očkovania druhou dávkou vakcíny AstraZeneca. Sú od občanov, ktorí sú po očkovaní jej prvou dávkou v termíne 11 a viac týždňov a doteraz im nebola doručená pozývacia SMS na podanie druhej dávky. PSK preto zriaďuje špeciálny email určený pre nahlasovanie ľudí čakajúcich na preočkovanie vakcínou AstraZeneca.

Prešovská župa intenzívne komunikuje s rezortom zdravotníctva v záležitosti týkajúcej sa podávania druhej dávky vakcíny AstraZeneca obyvateľom, ktorí sú v termíne najmenej 11 týždňov od podania jej prvej dávky a doteraz neobdržali zo štátnej čakárne pozývaciu SMS na preočkovanie. S týmito dopytmi sa občania aktuálne najviac obracajú aj na call centrum, ktoré župa pre potreby podávania informácií o očkovaní zriadila, pričom ide o stovky dopytov denne.

„PSK sa iniciatíve rozhodlo zriadiť v tejto súvislosti dočasné emailové konto pre občanov, ktorí sú od podania prvej dávky vakcíny AstraZeneca v termíne 11 a viac týždňov a doteraz im z Národného centra zdravotníckych informácií nebol doručený termín na preočkovanie. Títo občania sa môžu od piatka 21. mája prihlasovať na email: ockovanie_psk@vucpo.sk, kde bude ich dopyt riešený,“ uviedla Lea Heilová z oddelenia komunikácie a propagácie Kancelárie predsedu PSK.

Zriadením dočasného emailového konta a následne registračného systému pre preočkovanie chce prešovská župa promptne vyriešiť akútny problém, ktorý v očkovacej stratégii Slovenska nastal v súvislosti s nedoručovaním pozývacích SMS na podanie druhej dávky vakcíny AstraZeneca.

„V blízkej dobe chce kraj sfunkčniť aj vlastný registračný systém, ktorý bude určený práve občanom čakajúcim na druhý termín podania vakcíny AstraZeneca,“ dodala L. Heilová.

HARMONOGRAM NAJBLIŽŠIEHO OČKOVANIA VO VKOC PSK:

VKOC Stará Ľubovňa

Mestská športová hala, Tehelná 1, Stará Ľubovňa

piatok 21.5. – zatvorené

pondelok až streda 24. – 26.5. – zatvorené

VKOC Prešov

Športová hala Hotelovej akadémie, Okružná 18, Prešov

sobota 22.5. – AstraZeneca (preočkovanie)

nedeľa 23.5. – Pfizer/BioNtech

08:00 – 18:00 hod.

VKOC Humenné

Telocvičňa Obchodnej akadémie, Komenského 1, Humenné

sobota 22.5. – AstraZeneca (preočkovanie)

nedeľa 23.5. – AstraZeneca (preočkovanie)

08:00 – 17:00 hod.

VKOC Poprad

Telocvičňa SOŠ technickej, Kukučínova 12, Poprad

sobota 22.5. – AstraZeneca (preočkovanie)

nedeľa 23.5. – Pfizer/BioNtech

08:00 – 18:00 hod.

VKOC Bardejov

Telocvičňa SPŠ, Komenského 5

sobota 22.5. – zatvorené

nedeľa 23.5. – zatvorené

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!