Prvé domáce víťazstvo Vranova režíroval 3-bodový „Ironman“ Martin Zummer

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Hokejbalisti HMHK bauska. Vranov zdolali MŠK Spišská Belá 5:0. Hrdinom domácich bol útočník Martin Zummer. Za jeho statusom „Ironmana“ je však viac, ako len bilancia 2 + 1.

Výkon Martina Zummera v seniorskej Extralige je o to impozantnejší, že dopoludnia nastúpil aj v zápase juniorov. Ich súperom boli rovesníci zo Spišskej Belej, ktorí sú lídrom súťaže. Domáci po vyrovnanom priebehu prehrali 1:3 a jediný presný zásah si na konto pripísali práve vďaka rodákovi z Kežmarku.

Dva zápasy za sebou

Rozdiel medzi obidvoma zápasmi bol hodinu, za ktorú sa snažil maximálne zregenerovať, aby opäť na seba obliekol dres a ťahal Vranov za dôležitým víťazstvom. „Minulý víkend som takto odohral dokonca štyri stretnutia… Nie je to jednoduché, ale dá sa to zvládnuť, lebo sme dobrá partia a všetci ťaháme za rovnaký koniec povrazu. V juniorskej kategórii nastupujem v prvej päťke, v ktorej sme pokope starší hráči, od ktorých sa očakáva, že potiahnu mužstvo. Keďže takto nastupujem každý víkend, zvykol som si na to. Medzi zápasmi sa snažím čo najviac oddýchnuť si a doplniť energiu. Napr. nechodím na bežeckú rozcvičku s tým, že k spoluhráčom sa pripojím až vtedy, keď si v rámci možností oddýchnem,“ vysvetľoval Martin Zummer.

Presilovková tretina

Vranovčania začali nakláňať misky váh na svoju stranu v prvej tretine. Spišiaci najskôr nepremenili trestné strieľanie a v 7. min. otvoril skóre delovkou, s bilanciou 7 + 5 najproduktívnejší hráč celej súťaže, Branislav Štefan.

Kľúčová bola z pohľadu osudu stretnutia druhá tretina. Spišská Belá v nej mala vylúčených štyroch hráčov. Ak by všetky oslabenia prežila bez ujmy, bol by to psychologicky dôležitý impulz pre jej ďalší výkon. Proti bol však Martin Zummer, ktorý využil tretiu presilovku. „Do presilovky sme vstúpili ako druhá päťka. Keďže sme mali viacero streleckých pokusov, skórovať sme mohli aj skôr. Pred gólom sme dobre zakombinovali. Brankár vyrazil loptičku ku mne, videl som ako padá a už som len hľadal priestor, kadiaľ pošlem loptičku do siete. V tomto úseku sme mali viacero presiloviek, aj 5 na 3, preto som rád, že sme jednu z nich využili,“ uviedol M. Zummer.

Vranovské mladé pušky

Pri vyrovnanom priebehu znamenalo dvojgólové vedenie stále riziko. Vranovské mladé pušky si to uvedomovali a v 32. min. udreli opäť. Po rýchlej kontre s Matejom Džambom zvýšil na M. Zummer už na 3:0. „V brejkovej situácii dvaja na jedného sme chceli zakombinovať tak, aby mal strelec čo najjednoduchšiu pozíciu. Prihrávka od spoluhráča síce ku mne neprešla, ale našťastie sa loptička predsa len odrazila na moju hokejku. Potiahol som si ju na stred a vidiac, kde stojí brankár, som ju bekhendom umiestnil k žrdi,“ opísal gólový moment M. Zummer.

Prvé domáce víťazstvo

Príbeh víťazstva nad Spišskou Belou začal ešte počas predchádzajúceho víkendu, kedy Vranov doma podľahol Považskej Bystrici a Pruskému. Kapitán Martin Džupina po stretnutí v rozhovore smerom do vlastných radov zdôraznil, že ak chcú ako tím pomýšľať na lepšie výsledky, gólovo sa musia pridať aj mladšie ročníky. Odpoveď prišla hneď o týždeň. Martin Zummer dva góly dal a v 40. min. pripravili spolu s M. Džambom pozíciu pre Matúša Cifraniča, ktorý upravil na konečných 5:0. „Spišská Belá má mladý behavý tím. Dôležité bolo, že sme nezaspali úvod a od začiatku sme išli naplno! Našu hru sme neprestali hrať ani za stavu 4:0, ale išli sme aj za piatym gólom. Toto víťazstvo ma teší o to viac, že sme sa presadili i my ostatní. Určite je to pomoc aj pre spoluhráčov z prvého útoku, ak zodpovednosť za výsledok neleží iba na ich pleciach, ale dokážeme si ju rozdeliť,“ reagoval M. Zummer.

Cieľom majstrovstvá sveta

V úvode sezóny má M. Zummer skvelú formu. V juniorskej súťaži má v šiestich zápasoch bilanciu 6 + 3 a medzi „mužmi“ v piatich dueloch 3 + 2. Jeho výkony neunikli pozornosti ani reprezentačnému trénerovi výberu U-20 Martinovi Longauerovi, ktorý ho nominoval na kemp do Žiliny. Dodáme, že z hráčov HMHK bauska. dostali pozvánku tiež obranca Adam Fekete a útočníci Samuel Gvušč s Filipom Andrejčíkom. „Mojim prianím je dostať sa do záverečnej nominácie na majstrovstvá sveta, ktoré sa mali konať vo Švajčiarsku, ale nakoniec sa možno bude hrať u nás v Žiline. Keďže kvôli korone sme už o jeden svetový šampionát prišli, bolo by to pekné, ako to môžem takto povedať, ukončiť juniorskú reprezentačnú kariéru doma. K zdravému športovému sebavedomou mi veľmi pomáha, že nastupujem aj za mužov a darí sa mi bodovať, preto dám do toho všetko a budem veriť, že si na MS zahrám,“ dodal M. Zummer.


Fotogaléria

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!