Prvá pozitívna správa! Mesto Vranov už má kľúče od všetkých kotolní

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Vranovčania sú o krok bližšie k tomu, aby bola obnovená dodávka teplej vody. Mesto Vranov nad Topľou už má totiž kľúče od všetkých 26 kotolní, ktoré podľa zmluvy mala doteraz v správe spoločnosť Team ENERGO SK, s.r.o.

Od začiatku minulého týždňa nie je vo Vranove nad Topľou v prevádzke ani jedna z kotolní, ktorú mal v správe Team ENERGO SK, s.r.o. Prvé dve boli odpojené kvôli tomu, že spoločnosť neplatila za plyn. Ostatné z dôvodu, že všetci zamestnanci dali výpovede, preto ich nemal, kto obsluhovať.

Mesto Vranov nad Topľou a mestské zastupiteľstvo reagovali na túto situáciu nekompromisne – vypovedali Team ENERGO SK, s.r.o. zmluvu. Okrem toho radnica podala na Okresný súd vo Vranove nad Topľou žiadosť o vydanie predbežného rozhodnutia, aby súd uznal výpoveď zmluvy a samospráva mohla začať nakladať so svojím majetkom.


Primátor Ján Ragan vstúpil do neuzamknutej a nezabezpečenej administratívnej budovy v centre mesta dnes dopoludnia.  

Výpoveď zo zmluvy bola, napriek zložitejšiemu procesu, doručená Team ENERGO SK, s.r.o. v utorok s tým, že advokátska kancelária zastupujúca spoločnosť zaslala včera list, v ktorom oznamuje, že ich klient vypovedanie zmluvy nerešpektuje a majetok mestu neodovzdá. „Náš majetok sme si chceli prevziať dnes ráno (6. augusta, pozn. red.), ale zo spoločnosti Team ENERGO SK, s.r.o. sa nikto nedostavil. Približne okolo desiatej sme však zistili, že dvere do administratívnej budovy, ktorej súčasťou je aj kotolňa, sú odomknuté bez toho, aby ich niekto násilne otvoril. Keďže je to náš majetok, za účasti notára som vstúpil do objektu a na stole v jednej z miestností sme našli kľúče aj od ostatných kotolní,“ vysvetľoval primátor Vranova nad Topľou Ján Ragan. Ako dodal, o tomto kroku informovali štátnu políciu a objekty kotolní bude monitorovať aj mestská polícia.

Ďalším krokom k obnoveniu dodávky teplej vody je udelenie licencie pre spoločnosť CEMED, s.r.o. Ako sme už informovali, žiadosť na Úrad pre reguláciu sieťových odvetví bola doručená minulý piatok s tým, že aj z ÚRSO nám potvrdili, že po splnení podmienok vydajú rozhodnutie v najkratšom možnom čase. Keď vzápätí zastupiteľstvo schváli pre CEMED, s.r.o. riadnu zmluvu, ktorá je podmienkou vydania licencie, bude zvyšok závisieť od dohody s dodávateľom plynu. Konateľ Jozef Mihalčin už skôr deklaroval, že v prípade obnovenia dodávky plynu, dokážu vrátiť teplú vodu do vranovských domácnosti do dvoch dní. „Chcem ešte poprosiť občanov o pár dní trpezlivosti. Keby to záležalo iba na nás, pustíme teplú vodu okamžite, ale musíme rešpektovať aj zákonné lehoty. Nová spoločnosť, ktorej zmluvu by mohlo MsZ schváliť budúci týždeň, rokuje s dodávateľom plynu, elektriny, aj bývalými zamestnancami, teda intenzívne všetci pracujeme na tom, aby dodávka teplej vody bola obnovená v čo najkratšom čase,“ dodal J. Ragan.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!