Primátor Vranova J. Ragan: V priebehu pár dní budú cintoríny pokosené

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Situácia s nepokosenou trávou na mestskom cintoríne Na vŕšku vo Vranove nad Topľou – časť Dlhá nepôsobila v ostatných dňoch reprezentatívne. Samospráva sa ju rozhodla riešiť angažovaním externej firmy.

V súvislosti s kosením verejných priestranstiev primátor Vranova nad Topľou priznal, že najkritickejšie obdobie je na prelome jari a leta. Pripomenul, že tento rok rástla tráva extrémne aj v dôsledku mimoriadnych zrážok, ktoré podľa neho zamestnancom oddelenia verejnoprospešných služieb zároveň neumožnili ísť do terénu. „Mali sme aj personálny výpadok, pretože úrad práce neposkytuje projekty, na ktoré sme boli zvyknutí. Vnímajú to tiež starostovia v obciach, preto sa táto téma riešila na úrovni ZMOS-u,“ uviedol primátor Ján Ragan.

Ako ďalej dodal, kosenie na verejných priestranstvách na území mesta sa podarilo „slušne zvládnuť“, no problémom ostali cintoríny. Z toho dôvodu sa radnica rozhodla najať externú firmu, ktorej zamestnanci práve dnes nastupujú na cintorín v časti Dlhá. „Hlavná kosba je na bedrách mesta a v priebehu niekoľkých dní budú cintoríny pokosené. Ďalšie kosby budeme zvládať plynulo v spolupráci s prevádzkovateľom cintorínov, s ktorým si ich vieme rozložiť,“ vysvetľoval J. Ragan.

Na rokovaní mestského zastupiteľstva padla od poslancov aj požiadavka personálne posilniť oddelenie verejnoprospešných služieb. „Toto bude otázka pre budúcoročný rozpočet. Zvážime to podľa toho, či sa zlepší situácia v poskytovaní pracovníkov prostredníctvom úradu práce, kde sme na dobu určitú dokázali cez tieto projekty využiť do 10 ľudí,“ dodal J. Ragan.


Fotogaléria

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!