Priemer 4,9 gólu, streleckým hrdinom P. Kos, prvý bod pre Dl. Klčovo

Fanúšikovia futbalových tímov z vranovského okresu si v krajských súťažiach počas víkendu užili strelecké hody. K ofenzívnej štatistike prispel víťazstvom 4:1 aj MFK Vranov. Ak nebudeme brať do úvahy bezgólovú remízu Vechca, potom sa priemer počtu gólov zastavil na čísle 4,9.

Papierovo bola prognóza duelu Vranov – Fiľakovo jasná. Hostia pricestovali ako posledný tím tabuľky a zverenci trénera Romana Lazúra proti ním potvrdili ofenzívnu silu na domácom trávniku. Fiľakovo síce v závere prvého polčasu so šťastím znížilo a za stavu 3:1 nepremenilo šancu na ďalší kontaktný gól, ale… O pár desiatok sekúnd zakončil Burcák exhibičnú kombinačnú akciu do prázdnej brány a o osude stretnutia bolo definitívne rozhodnuté.

V priemere 5,3 gólu videli diváci v zápasoch vranovských tímov v V. lige. Soľ musela po prvom polčase doháňať dvojgólové manko. Výsledok museli otáčať aj v Nižnom Hrušove, kde sa dve minúty pred koncom stal hrdinom Stanislav Janok. Naopak v závere inkasovalo dvakrát pri hre vabank Bystré.

V VI. lige nešetrili pušným prachom predovšetkým hráči FK Žipov-Čierne, ktorí nováčikovi a poslednému tímu tabuľky Sačurovu nadelili päťku. Hráčom kola však bol Peter Kos z Hencoviec. Jeho štyri presné zásahy do siete Rudlova rozhodne zarezonovali. Pozíciu favorita potvrdil komfortne Zámutov a prvého bodu v sezóne sa dočkali v Dlhom Klčove. Na konečných 1:1 vyrovnával v poslednej minúte Kristián Gallik.

Zaujímavý pohľad je aj do tabuľky strelcov, ktorú vedie 14-gólový Martin Macko z Kamenice nad Cirochou. Hneď za ním je trojica Peter Kolník (11 gólov, Zámutov), Peter Kos (10, Hencovce) a Marek Habina (9, Vechec).

III. liga

MFK Vranov – FTC Fiľakovo 4:1 (2:1)

Góly: 2. a 79. Kulich, 18. Košuda, 72. Burcák – 39. Lovyniuk.

***

V. liga, skupina Sever

FK Soľ – MŠK Spišská Belá 3:3 (1:3)

Góly: 5. Ihnát, 51. Makovský (vl. gól), 54. J. Dvorjak z PK – 1. Maťaš, 12. Frankovský, 22. Hajník (vl. gól).

FK Nižný Hrušov – TJ Družstevník Župčany 3:2 (1:1)

Góly: 38. Palko, 65. Paľuš, 89. Janok – 20. Kačala, 49. Gubáč.

1. MFK Kežmarok – FK Tatran Bystré 4:1 (2:0)

Góly: 7. Bavoľár, 20. Lajčák, 90. Kusnyír, 90. Matalík – 70. Žipaj.

***

VI. liga, Vihorlatsko-Dukelská

FK Žipov-Čierne o.z. – ŠK Sačurov 5:2 (3:1)

Góly: 3. Poláček, 11. Matta, 32. Glod, 64. Cigán, 66. Sivák – 19. P. Tokár z PK, 86. D. Tokár.

OFK Hencovce – FK Javorina Rudlov 4:0 (3:0)

Góly: 4. Kos, 36. Kos, 42. Kos, 61. Kos.

OFK Dlhé Klčovo – OFK Agrifop Stakčín 1:1 (0:0)

Góly: 90. Gallik – 60. Husťak.

TJ Družstevník Borov – FK Tatran Zámutov 1:4 (0:3)

Góly: 53. Jaselský – 18. Babinský, 37. Babinský, 41. Kolník, 46. Kolník.

FK Vechec – ŠK Slávia Lackovce 0:0