Pribudla ďalšia krádež propán-butánových fliaš „v okolí Bukózy“

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Ďalšia krádež propán-butánových fliaš. Po Hencovciach a Poši úradoval neznámy páchateľ v Nižnom Hrušove.

Polícia v Slovenskej Kajni rieši prípad ukradnutých propán-butánových fliaš. K ich krádeži došlo 13. februára v podvečerných hodinách v Nižnom Hrušove. Páchateľ odstránil zámok na kovovom oplotení priestoru, ktorý slúži na ich uskladnenie. „Páchateľ vzal dve fľaše, každú o hmotnosti 10 kg. Krádežou bola spôsobená celková škoda vo výške viac ako 250 eur,“ referovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Jana Ligdayová. Ako dodala, poverený príslušník vedie v prípade trestné stíhanie vo veci trestného činu krádeže.

Krádežou v Nižnom Hrušove sumár policajných správ nekončí. Obvodné oddelenie Policajného zboru vo Vranove nad Topľou dokumentuje prípad, v ktorom vedie trestné stíhanie vo veci trestného činu porušovanie domovej slobody. Vo vranovskej mestskej časti Lomnica sa zlodej zameral predovšetkým na mäso, zeleninu a ovocie.

V piatok – 13. februára v popoludňajších hodinách „navštívil“ jeden z rodinných domov. Keďže dom nebol uzamknutý, vstúpil do neho bez akýchkoľvek problémov. V interiéri ho zaujal mraziaci box, z ktorého ukradol kuracie, morčacie, hovädzie i bravčové mäso a slaninu, plus nepohrdol ani mrazenou zeleninou a ovocím. Pri odchode z domu ešte vzal z vešiakovej steny nákupné tašky a z chladničky pivo. „Ako sledujeme vôkol seba, trestná činnosť nie je ničím výnimočným, a preto je veľmi dôležité, aby sme aj my svojím konaním prispeli k našej bezpečnosti. Zamykať svoje domovy je jednou z našich základných povinností ako si uchrániť majetok. Naša ľahkovážnosť dáva zlodejom príležitosť,“ pripomenula J. Ligdayová.

Do tretice Hanušovce nad Topľou. Ku krádeži došlo v dobe od 10. do 14. februára 2023 na pozemku jedného z rodinných domov, kde páchateľ vypáčil na záhradnom domčeku dosky na vchodových dverách. „Vzal čo našiel, a to hliníkové disky aj s pneumatikami, 6-metrový skladací hliníkový rebrík, 10-litrový kanister naplnený benzínom, ako aj motorovú pílu. Majiteľ škodu krádežou i poškodením záhradného domčeka vyčíslil na 1 350,“ informovala J. Ligdayová.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!