Priateľský nočný beh Vranovom s rekordnou účasťou, a opäť bude pomáhať

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

V poradí 4. ročník Priateľského nočného behu Vranovom nad Topľou sa bude konať s rekordnou účasťou. A vďaka charitatívnemu rozmeru bude opäť pomáhať. Prvenstvo z minulého roka obhajujú Viktória Sabolová (MŠK Vranov) a Rastislav Skubeň (AK VTJ Zvolen).

Napriek krátkej histórii získava Priateľský nočný beh Vranovom nad Topľou medzi bežkyňami a bežcami na stále väčšej a väčšej popularite. Svedčí o tom i fakt, že už dnes je istý účastnícky rekord, pretože aktuálne je prihlásených 150 bežeckých pretekárov a 14 Nordic Walkerov.

Keď sme sa viackrát bavili s bežcami, nevedeli si vynachváliť atmosféru vo večerných uliciach Vranova nad Topľou. Mnohí priznávajú, že nálada počas večerných behov je nezameniteľná a ak je možnosť stretnúť sa s priateľmi z bežeckej komunity aj na pretekoch, takéto pozvanie odmietnuť nedokážu. A Vranov nad Topľou, ktorý je známy taktiež diváckou kulisou popri trati, nie je výnimkou.

Ako je to medzi priateľmi dobrým zvykom, navzájom si pomáhajú, čo je ďalší dôležitý rozmer vranovského bežeckého podujatia. V roku 2022 pomohli bežci splniť sen o špeciálnom bicykli Ľubkovi Hricíkovi. Aj tento rok sa pridávajú k ZŠ Sídlisko II, kde na začiatku tohto školského roka vyhlásili finančnú zbierku pre Vranovčana Maximiliána Hrabčáka, ktorému sa nevyvinula hypofýza – žľaza regulujúca tvorbu hormónov, v dôsledku čoho nevidí a nerozpráva. „Rodičia neprestávajú veriť, že Maximilián má šancu chodiť a rozprávať, pretože nejde o genetickú poruchu. Pomôžme im teda odkliať zámok, ktorým je Maximilián uväznený,“ požiadal Peter Kocák, riaditeľ ZŠ Sídlisko II, kde budú mať bežci opäť zázemie.


Priateľský nočný beh Vranovom nad Topľou bude pomáhať aj tento rok.

Podporiť Maximiliána môže verejnosť poukázaním ľubovoľnej sumy na číslo účtu SK3009000000000560065435 alebo zakúpením magnetky. „Firma DrevoĎed.sk nám na tento účel vyrobila pekné magnetky. Ich kúpou spoločne podporíme Maxíka, ktorému venujeme celý výťažok z ich predaja,“ dodala riaditeľka pretekov Mirka Sobotová.

Po dobehnutí do cieľa bude čakať na bežkyne a bežcov už tradične tombola. Príjemný večer zároveň spríjemní vystúpenie vranovskej hudobnej skupiny Elizabeth. Viac informácií o podujatí nájdete vo FB udalosti Priateľský nočný beh Vranovom nad Topľou.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!