Pri požiari chaty na Domaši vznikla škoda 120 000 eur, zasahoval aj psovod

imrich.mako@vranovske.sk
Autor
 
V súvislosti s požiarom chaty v rekreačnej oblasti Domaša Eva začal vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru vo Vranove nad Topľou trestné stíhanie vo veci zločinu poškodzovania cudzej veci. 
 
K požiaru chaty došlo v nedeľu – 19. apríla okolo devätnástej hodiny. Sociálne siete boli okamžite plné videí a fotografií… Na mieste zasahovali hasiči z Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru vo Vranove nad Topľou, hasičskej stanice v Holčíkovciach, Záchrannej brigády Hasičského a záchranného zboru v Humennom a členovia Dobrovoľného hasičského zboru obce Nová Kelča.
 
Ako informovala polícia, poškodenému majiteľovi bola predbežne spôsobená škoda vo výške 120 000 Eur. V predmetnej veci boli pribratí znalci z Kriminalistického a expertízneho ústavu Policajného zboru v Košiciach. „Na mieste zasahoval psovod špecialista so služobným psom. Za akých okolností došlo k vzniku požiaru polícia vyšetruje a prípadom sa intenzívne zaoberá. Momentálne vykonáva ďalšie procesné úkony. Pri požiari k zraneniam nedošlo,“ uviedol hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Igor Pavlík. 
 

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!