Pri nehodách v N. Hrabovci, N. Kručove a O. Matiašovciach úradoval alkohol

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Vo vranovskom okrese sa vodiči v stredu – 15. septembra „vyznamenali“. Hneď pri troch dopravných nehodách v Nižnom Hrabovci, Nižnom Kručove a Ondavským Matiašovciach úradoval alkohol.

K prvej nehode došlo krátko pred štvrtou hodinou ráno na miestnej komunikácií v obci Nižný Hrabovec. 21-ročný miestny vodič jazdil na osobnom vozidle zn. Škoda, pričom neprispôsobil rýchlosť jazdy najmä svojím schopnostiam, vlastnostiam vozidla, poveternostným podmienkam, stavu a povahe vozovky a narazil do oplotenia rodinného domu. „Vodič z miesta dopravnej nehody odišiel, ale policajnou hliadkou bol vypátraný a vzatý späť na miesto dopravnej nehody, kde sa podrobil dychovej skúške,“ uviedla hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru Jana Ligdayová. Ako dodala, jej výsledok bol pozitívny, keď presiahol hodnotu 1,6 promile. Neskôr dokonca pri opakovanej dychovej skúške presiahol hodnotu 1,8 promile. Škoda na vozidle bola predbežne vyčíslená na 2.500,-Eur.

V N. Kručove s 2,4 promile

Pár minút pred siedmou hodinou spôsobil dopravnú nehodu v Nižnom Kručove 26-ročný vodič z obce Komárany. Pri prejazde zákrutou prešiel do protismeru a narazil do telekomunikačného stĺpu, následne do trasírky vyznačujúcej podzemný hydrant a skončil nárazom do oplotenia rodinného domu. „Vodič bol vyzvaný k dychovej skúške, ktorú vykonal, pričom mu bola nameraná hodnota viac ako 2,4 promile,“ informovala J. Ligdayová. Pri dopravnej nehode vznikla škoda poškodením trasírky vo výške cca 100 eur, poškodením telekomunikačného stĺpu vo výške cca 300 eur a škoda na vozidle vo výške cca 2 000 eur.

Starší vodič nafúkal

Ani 58-ročný muž z obce Ondavské Matiašovce neodolal jazde autom. To aj napriek tomu, že bol pod vplyvom alkoholu. V rodnej obci pri odbočovaní z cesty do dvora rodinného domu narazil vozidlom do iného vozidla, ktorého vodičom bol 23-ročný Vranovčan. „Obaja vodiči boli podrobení dychovým skúškam. U staršieho z nich bola dychová skúška pozitívna. Dosiahla hodnotu viac ako 2 promile. Tomuto vodičovi bola ďalšia jazda zakázaná a bol mu zadržaný vodičský preukaz,“ vysvetlila J. Ligdayová s tým, že škoda na vozidlách bola odhadnutá na 3 500 eur.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!