Pri dopravnej nehode vo Vranove úradoval alkohol, odniesol si to autobus

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Pri dopravnej nehode, ku ktorej došlo na miestnej komunikácií vo Vranove nad Topľou, na Ul. M.R. Štefánika, úradoval alkohol. Poverený príslušník Okresného dopravného inšpektorátu vo Vranove nad Topľou vzniesol 59-ročnému mužovi obvinenie z trestného činu ohrozenie pod vplyvom návykovej látky.

V utorok popoludní – 24. augusta nedal 59-ročný Vranovčan ako vodič osobného vozidla zn. Audi prednosť autobusu, ktorého vodičom bol 28-ročný muž z obce Vyšná Sitnica.

Vranovčan narazil do zadnej časti autobusu, čím vznikla škoda na jeho vozidle vo výške 1 000 eur a na autobuse škoda vo výške taktiež 1 000 eur. „Obaja vodiči boli na mieste nehody podrobení dychovým skúškam. V prípade vodiča osobného vozidla bola dychová skúška pozitívna, keď dosiahla hodnotu viac ako 2 promile,“ informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Jana Ligdayová a ako dodala, Vranovčanovi bol na mieste zadržaný vodičský preukaz s tým, že bol obmedzený na osobnej slobode a umiestnený do cely policajného zaistenia.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!