Pri dopravne nehode v N. Hrušove vyhasol život 40-ročného muža

imrich.mako@vranovske.sk
Autor
Pri dopravnej nehode na ceste II/554 v obci Nižný Hrušov v smere na obec Trhovište došlo dnes – 28. februára o 5.25 hod. k dopravnej nehode, pri ktorej vyhasol život 40-ročného cyklistu. Prípad dokumentuje Okresný dopravný inšpektorát vo Vranove nad Topľou. Dodáme, že o pár hodín neskôr došlo dopoludnia k ďalšej dopravnej nehode medzi Nižným Hrušovom a Pošou. V tomto prípade skončilo v priekope osobné motorové vozidlo miestnej taxislužby. 
 
K fatálnej udalosti došlo pri nehode medzi osobným motorovým vozidlom zn. VW Golf, ktorého vodičom bola 20-ročná žena. Doposiaľ z nezistených príčin narazila do 40-ročného cyklistu, ktorý viedol bicykel v tom istom smere, pričom tento bol bez reflexných prvkov, prilby a neosvetlený. Dychová skúška vodičky bola negatívna. „Cyklista pri nehode utrpel zranenia, ktorým na mieste podľahol. Pri nehode došlo k celkovej škode vo výške cca 3000 Eur. Polícia vyzýva vodičov a cyklistov, aby jazdili opatrne a dodržiavali pravidlá cestnej premávky,“ uviedol hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Igor Pavlik.
  
Na situáciu zareagovala aj obec Nižný Hrušov, ktorá na svojej webovej stránke zverejnila text: "Od skorých ranných hodín sa v katastri našej obce stali už dve dopravné nehody. Vzhľadom na to, že jedna z dopravných nehôd má tragické následky, apelujeme na všetkých účastníkov cestnej premávky, aby dbali o svoju bezpečnosť. Upozorňujeme cyklistov a chodcov, aby používali reflexné prvky!"
Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!