PREŠOVSKÝ KRAJ: Polícia sprísňuje kontroly, rekord je 4,73 promile

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Ani tragédia na zastávke Zochova v Bratislave nie je pre slovenských vodičov dostatočným mementom, aby jazdili triezvi. Polícia, vrátane Prešovského kraja, spúšťa na slovenských cestách osobitnú kontrolu. Trvať bude do konca októbra. Jej cieľom je pozitívne ovplyvniť dopravno-bezpečnostnú situáciu.

Prioritou je znížiť počet dopravných nehôd s následkom na živote a zdraví, ktoré sú zavinené vodičmi jazdiacimi pod vplyvom alkoholu. „Policajti z dopravnej, poriadkovej, ako aj železničnej polície sa zamerajú najmä na kontrolu dodržiavania zákazu požívania alkoholu za volantom, na prekročenie maximálnej dovolenej rýchlosti i na správny spôsob jazdy vodičov motorových, aj nemotorových vozidiel,“ uviedla hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Jana Ligdayová.

Polícia SR zverejnila prehľad dopravných nehôd, ktorých sa dopustili vodiči pod vplyvom alkoholu

Nedeľa 2.10.2022, Bratislava zastávka Zochova: Príčinou tragickej dopravnej nehody bola JAZDA POD VPLYVOM ALKOHOLU. Následok nezodpovednej jazdy vodiča – 5 mladých osôb utrpelo zranenia nezlučiteľné so životom.

Pondelok 3.10.2022, Čadca: Príčinou vážnej dopravnej nehody v okrese Čadca bola opäť JAZDA VODIČA POD VPLYVOM ALKOHOLU. Následok neprimeranej jazdy: 3 osoby (matka a 2 maloleté deti) utrpeli zranenia, ktoré si vyžadovali hospitalizáciu do zdravotníckeho zariadenia, jedno dieťa je hospitalizované s ťažkými zraneniami na JIS

Piatok 7.10.2022, Bratislava, Košická ul.: Príčinou vážnej dopravnej nehody zas a znova JAZDA POD VPLYVOM ALKOHOLU. Následkom arogantnej jazdy opitého vodiča zranená osoba (žena), ktorej ťažké zranenia si vyžiadali prevoz do nemocnice, kde bojuje o život.

Piatok 7.10.2022, okres Snina: Z prečinu ohrozenie pod vplyvom návykovej látky obvinili humenskí dopravní policajti 28-ročného muža zo Sniny. Obvinený spôsobil dopravnú nehodu počas vedenia vozidla Renault Megane v obci Hostovice. Počas jazdy sa dostatočne nevenoval vedeniu vozidla, nesledoval situáciu v cestnej premávke a prednou časťou auta narazil do betónového držiaka plynovej rúry. Po nehode bol podrobený dychovej skúške na alkohol s výsledkom 1,18 mg/l ALKOHOLU vo vydychovanom vzduchu.

Sobota 8.10.2022, Bratislava, Popradská ulica: Dopravní policajti zastavili dopravný prostriedok MHD a podrobili vodiča trolejbusu dychovej skúške na požitie ALKOHOLU, ktorá skončila s POZITÍVNYM VÝSLEDKOM. V trolejbuse sa nachádzali osoby (cestujúci: ženy, deti, seniori) V tomto prípade možno, aj vďaka zásahu dopravnej polície, bez následkov na ohrození života, zdravia, majetku.

Sobota 08.10.2022, Vrbovce: Dopravná nehoda, pri ktorej mal 25-ročný vodič osobného auta dostať šmyk a narazil do elektrického stĺpa. Pri nehode došlo k ťažkým zraneniam 17-ročnej spolujazdkyne. Na mieste bol podrobený dychovej skúške s výsledkom 1,31 promile!

Nedeľa 9.10.2022, Rovinka: Dopravní policajti boli krátko po 18.30 hod. vyslaní k dopravnej nehode, ku ktorej došlo v obci Rovinka. 29-ročný vodič počas vedenia vozidla na Hlavnej ulici zišiel mimo vozovky a narazil do stĺpu verejného osvetlenia. K zraneniu osôb v tejto súvislosti nedošlo. Policajti podrobili vodiča dychovej skúške, ktorá skončila s výsledkom 2,27 mg/l alkoholu vo vydychovanom vzduchu. Táto hodnota predstavuje 4,73 promile – z medicínskeho hľadiska STAV RIZIKA SMRTEĽNEJ OTRAVY ALKOHOLOM.

Nedeľa 9.10.2022, Pribeta: V ranných hodinách došlo v Pribete na Novozámockej ulici k ohrozeniu pod vplyvom návykovej látky v súvislosti s dopravnou nehodou. 28-ročný vodič vozidla VW Tiguan zišiel z vozovky pred rodinným domom, kde narazil do betónového mostíka, betónovej pätky telekomunikačného stĺpu a následne do oplotenia rodinných domov. Policajti vodiča podrobili dychovej skúške s výsledkom 0,60mg/l alkoholu.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!