Prehovoril Jožo „Yozibarber“ Kopčo manažéra BNP Teamu Vranov na nový účes?

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Medzi najvážnejších kandidátov na nomináciu do ideálnej zostavy v premiérovom ročníku TOP ligy v malom futbale v Humennom patrí univerzál BNP Teamu Vranov so špecializáciou na defenzívu Jozef Kopčo. Keď celebritný barber „zastrihá“, a je jedno, či v jeho štúdiu alebo na hracej ploche, dejú sa veci. Inak tomu nebolo ani v poslednom kole základnej skupiny proti PRO-MOBIL Michalovce.

BNP Team Vranov a PRO-MOBIL Michalovce nastupovali na vzájomný zápas s istotou postupu do finálovej skupiny. Michalovčania však ťahali v riadnom hracom čase fantastickú sériu 16 stretnutí bez prehry, ktorú vyskladali v Mestskej lige v Michalovciach, TOP lige v malom futbale v Humennom a Majstrovstvách Slovenska v malom futbale.

Pri kvalite obidvoch tímov bolo jasné, že ponúknu vyrovnanú partiu, ktorá sa lámala v druhom polčase a pri všetkom podstatnom bol práve Jozef Kopčo. V 30. min. vhodil Vojto Turek autové vhadzovanie a fanúšik FC Barcelona predviedol pohotové zakončenie, ktoré sa inak ako gólom skončiť nemohlo. Mimochodom v 46. min. si obidvaja úlohy vymenili – Jožo nabíjal a Vojto pálil. „Pri mojom presnom zásahu som si nabehol po ľavej strane, Vojto vhodil loptu oblúčikom a v prvom rade som sa ju snažil trafiť okamžite, bez prípravy. Po mojom voleji ešte jeden z protihráčov zmenil pred brankárom smer lopty a tá nakoniec skončila v sieti. Hoci súper nenastúpil v plnej sile, navyše po desiatich minútach prišiel o svojho najlepšieho hráča, ktorý bol vylúčený, bol to vyrovnaný zápas o prvom góle, ktorý sme strelili my a to nám v závere pomohlo, pretože sme mohli hrať pokojnejšie. Napriek tomu, že aj my, aj PRO-MOBIL sme mali postup istý a hralo sa o čosi uvoľnenejšie, predsa len sme chceli ukončiť základnú skupinu so stopercentnou bilanciou, čo sa nám podarilo,“ uviedol Jozef Kopčo.

Defenzívny štít BNP Teamu Vranov, po ktorom by pokojne mohli vedci pomenovať nový druh žuly, sa gólovo v aktuálnej sezóne TOP ligy v malom futbale v Humennom presadil prvýkrát. Nebola to však jeho jediná premiéra. Na zápas nastúpil s novým účesom s neprehliadnuteľnou sivobielou farbou vlasov. Keďže poverčivosť futbalistov má pevné korene, Jožo „Yozibarber“ Kopčo už ostane tomuto štýlu verný, a nemusí byť jediný… „Skúsim navrhnúť novú farbu vlasov nášmu manažérovi Lukášovi Vagaskému. Zatiaľ môj účes meniť neplánujem, ale ak pôjde Lukáš do zmeny, ako tímový hráč sa prispôsobím a pôjdem do nového účesu s ním,“ hodil Lukášovi Vagaskému rukavicu so smiechom J. Kopčo, v ktorého kresle sa o jeho barberských kvalitách so spokojnosťou presvedčili viacerí hráči z najvyšších súťaží na Slovensku, či v okolí.

Po okienku o módnych trendoch vo svete z kategórie „hair style“ sa vráťme k malému futbalu. BNP Team Vranov nezaujal v základnej skupine iba stopercentnou bilanciou, ale aj výbornou defenzívnou štatistikou. Inkasovaných 6 gólov je totiž najmenej spomedzi všetkých mužstiev. „V prvom rade treba povedať, že málo gólov dostávame vďaka našim kvalitným brankárom Kikovi Petrovi a Filipovi Piroščákovi. Obaja nás držia nielen skvelými zákrokmi, ale pri malom futbale je mimoriadne dôležité, že sa na nich môžeme spoľahnúť aj pri rozohrávke. Z pohľadu hráčov „v poli“ sa dá veľa uhrať skúsenosťami a futbalovou inteligenciou. Napr. Janko Jakubčin, ktorý patrí medzi hráčov s fyzickejším fondom, si dokáže svoje miesto zastať pozičnou hrou a súpera vytlačiť z optimálnych streleckých pozícií. Zabudnúť však nemôžem ani na jeho brata Viktora, ktorý nás prišiel posilniť z Bratislavy a zaujal zlepšenou morálkou,“ vysvetľoval J. Kopčo.

TOP liga v malom futbale ide do finále. Po základnej skupine, z ktorej sa do nadstavby body neprenášajú, sa opäť všetky tímy stretnú každý s každým. Pre BNP Team Vranov platí, že líderské pozície opustiť nemieni. „Pred našimi zápasmi alebo i po nich sme si stihli pozrieť aj súboje v druhej skupine a mám pocit, že je kvalitnejšia. Hrá sa 2 x 25 minút, bude to vyrovnané, o prvom, prípadne druhom góle. Nečaká nás ľahká cesta, ale my máme výzvy radi, preto naše ambície ostávajú vysoké,“ zdôraznil J. Kopčo.

 

Mohlo by Vás zaujímať

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!