Predseda NR SR Boris Kollár vyhlásil októbrový dátum komunálnych volieb

  • Obce
  • Dátum: 06.06.2022
imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Predseda Národnej rady SR Boris Kollár vyhlásil dátum volieb do orgánov obcí a orgánov samosprávnych krajov. Prvýkrát v histórii sa budú konať v jeden deň.

Predsedov samosprávnych krajov, primátorov, starostov, poslancov krajských, mestských a obecných zastupiteľstiev budeme voliť 29. októbra.

Hoci v hre bol aj 22. október, predseda parlamentu Boris Kollár potvrdil, že k posunutiu volieb ho presvedčili na koaličnej rade. Od tohto kroku sa očakáva vyššia volebná účasť. „Vysvetlím. Mnohí síce žijú napr. v Bratislave, ale trvalý pobyt majú napr. v Humennom. V prípade, že im spojíme návštevu hrobov počas dušičiek a voľby, budú cestovať len raz, vďaka čomu navštívia rodiny a hneď aj odvolia,“ vysvetlil predseda NR SR Boris Kollár.

Predseda Sme rodina Boris Kollár bol 26. mája hosťom v diskusnej relácii Zuzany Kovačič Hanzelovej, ktorá sa ho pýtala aj na PKO Arénu. V tejto súvislosti mu položila otázku, či sa črtá ich spolupráca s Hlasom-SD. „V komunálnych voľbách, napr. aj vo Vranove nad Topľou, ideme spolu. Budeme mať jednu kandidátku a jedného kandidáta na primátora. Na regionálnej úrovni od krajov dole nemáme problém spolupracovať aj s opozičnými politickými stranami alebo politickými stranami, ktoré dnes nie sú v národnej rade. Teda vo Vranove nad Topľou sa táto spolupráca črtá a nevidím dôvod, prečo by som sa mal pri strihaní pásky strániť pána Pellegriniho alebo prečo by sa mal strániť on mňa,“ odpovedal B. Kollár.

Na možnú podporu od tandemu Hlas-SD – Sme rodina reagoval primátor Ján Ragan v rozhovore pre denník Korzár, preto ktorý potvrdil, že v októbrových voľbách bude určite kandidovať. „Trikrát som kandidoval ako nezávislý, aj naďalej budem kandidovať ako nezávislý. Samozrejme, ak mi vyjadria podporu niektoré zo strán, ktoré sú v politickom spektre, nebudem sa tomu brániť. Aj doteraz som úspešne spolupracoval s viacerými stranami, viacerými vládami, viacerými politickými garnitúrami. Pretože to je základom úspechu a toho, aby sa mesto posúvalo ďalej. Som naklonený spolupráci s touto vládou, tak ako s tou predtým. Spolupráci sa nebránim, ale určite budem kandidovať ako nezávislý,“ reagoval vranovský primátor Ján Ragan.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!