Pre mladé pušky HMHK bauska. Vranov začína časť sezóny „o všetko“

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Hokejbalové talenty HMHK bauska. Vranov čakajú vrcholy sezóny. Juniori postúpili do štvrťfinále play off, U-17 si zahrá na finálovom turnaji o majstra Slovenska a na postupovej pozícii sa dva turnaje pred koncom súťaže nachádza aj U-12.

Začnime najstaršou kategóriou U-20. Juniori skončili na 6. mieste a o postup do semifinále si v sérii na dva víťazné zápasy zahrajú s tretím tímom HK IMS-East Popradskí Piráti. Prezident HMHK bauska. Vranov a tréner juniorky Branislav Štefan hodnotí základnú časť v kontexte známej skutočnosti, že sezóna bola kvôli kovidovým okolnostiam prerušovaná a tým pádom nevyspytateľná. „V tejto súvislosti zohralo svoju úlohu i to, že viacerí juniori alternovali za extraligové A-mužstvo. Hoci sme chceli, aby chlapci zbierali skúsenosti medzi „mužmi“, nakoniec toho za nich odohrali viac, ako sme plánovali. Výsledkovo to síce išlo na úkor juniorky, ale verím, že ich to hokejbalovo posunulo ďalej a práve v play off to potvrdia,“ uviedol Branislav Štefan.


Vranovskí juniori sa vo štvrťfinále predstavia proti Pirátom z Popradu. 

Obidvaja štvrťfináloví súperi sa stretli pred dvoma týždňami a Vranovčania doma zdolali Poprad 4:3 po samostatných nájazdoch. B. Štefan zdôraznil, že kabína sa ešte viac zomkla, preto budú chcieť stavať na tímovom duchu. „Dnes dokážeme hrať vyrovnanú partiu s každým, pričom postup do štvrťfinále berieme ako výzvu ísť ešte ďalej. V príprave na Poprad sa snažíme nič nepodceniť. S hráčmi sme mali videoanalýzu našich posledných zápasov, vrátane stretnutia práve s Popradčanmi. Všetci v kabíne si uvedomujú, že sa práve začína najdôležitejšia časť sezóny. Pre viacerých to bude síce prvá skúsenosť s play off, ale sme pripravení a poviem, že si veríme,“ reagoval B. Štefan.

Príkladom progresu hokejbalových nádejí HMHK bauska. Vranov je kategória U-17. Na poslednom turnaji potrebovali na potvrdenie postupu na záverečný finálový turnaj, kde sa v Prešove predstaví šesť najlepších slovenských tímov, vyhrať jeden zápas. Zverenci trénerov Maroša Hrica a Lukáša Pánika však neponechali nič na náhodu a vyhrali dve stretnutia. „Práve táto kategória je prvá, s ktorou sme pracovali už v žiackom veku. Dva roky dozadu skončili poslední, za celú súťaž dali pár gólov, ale neodradilo ich to. Naďalej na sebe pracovali, snažili sa a výsledok sa dostavil. Niektorí už trénujú s mužmi, nastupujú aj za juniorov a toto všetko zúročili vo svojej vekovej kategórii. Hokejbalovo na svoj vek dospeli a potvrdili to postupom medzi najlepších na Slovensku. Účasť na finálovom turnaji si zaslúžili a verím, že si tieto zápasy užijú ako odmenu za to, ako na sebe pracovali,“ zdôraznil B. Štefan.


Hráčov „sedemnástky“ boli na turnaji v Trebišove povzbudiť v poslednom zápase aj žiaci z kategórie U-12, ktorí prišli za nimi po odohraní svojho turnaja v Prešove. 

Výborne rozohranú sezónu majú žiaci v kategórii U-12. Dva turnaje pred koncom základnej časti sú zverenci Patrície Dzurinovej na 2. mieste a postup majú vo vlastných rukách. Na poslednom turnaji zdolali posledné Humenné a najmä tretí Poprad, ktorý bude, spolu so Svitom, ich najväčším konkurentom v boji o jednu z troch miesteniek na finálový turnaj. „Bol som sa pozrieť na zápas s Popradom, ktorý mal na túto vekovú kategóriu zaujímavý náboj. Chlapci a dievčatá dali do hry srdce. Pri každom striedaní bolo vidieť, ako veľmi chcú. Na zápasovej súpiske bolo 20 hráčov. Niektorí sú v klube dlhšie, niektorí robia prvé hokejbalové kroky, ale všetci ťahajú spolu a to nám robí najväčšiu radosť. Dokonca po poslednom zápase prehovorili rodičov, aby ich vzali na turnaj do Trebišova, kde hrala naša U-17. Na tribúne mali bubon, fandili a tešili sa z postupu „sedemnástky“. Priznám sa, bol to príjemný pocit, ako medzi našimi hráčmi fungovala chémia na ihrisku, aj v hľadisku,“ dodal s úsmevom B. Štefan.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!